Kam vyhodit vánoční stromek! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Kam vyhodit vánoční stromek!

V obležení stromků jsou teď hlavně sídliště.
V obležení stromků jsou teď hlavně sídliště. (pro Aha! – Jan Čada)

Vánoční stromky by lidé neměli odkládat do popelnic ani do kontejnerů. Ideální je postavit stromek vedle nádob na směsný odpad nebo ke kontejnerům na tříděný odpad. Popelářům tím usnadní povánoční úklid. V tiskové zprávě o tom informoval pražský magistrát. Svozové firmy každý rok z ulic odvezou kolem 300.000 vánočních stromků.

"Období po vánočních svátcích představuje pro pražské odpadové hospodářství zvýšenou zátěž. Vhodným nakládáním s vánočními stromky mohou Pražané ulehčit městu situaci a také omezit jeho hromadění u kontejnerů," uvedl magistrát. Pražské služby budou stromky odvážet celý leden a únor. Jedle a smrčky skončí u specializované firmy, která je dál zpracuje a použije jako topivo. Znečištěné nebo nedostatečně odstrojené stromky putují společně se směsným odpadem do spalovny.

Umělé stromky lidé většinou nevyhazují, ale pokud takový strom doslouží, do kontejneru na tříděný či směsný odpad nepatří. Mohou je odvézt do sběrného dvora.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.