Silniční pirát Trpišovský: Chtěl zpátky řidičák, který dosud nevrátil! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 30. listopadu 2022

Svátek slaví Ondřej, zítra Iva

Silniční pirát Trpišovský: Chtěl zpátky řidičák, který dosud nevrátil!

Trpišovský vybrzdil dvě auta.
Trpišovský vybrzdil dvě auta. (Foto ČTK)

Silniční pirát Aleš Trpišovský, který na konci prosince 2010 vybrzdil v rozmezí 17 km dvě auta na dálnici D1 směrem na Brno, byl žadonit u soudu. Prý chce vrátit řidičák zpátky. Jenže má smůlu.

Hlavní důvod, proč mu soudce Krajského soudu v Praze Ivo Zelinka papíry nevrátí, je paradoxní. Trpišovský je totiž dosud na úřadě neodevzdal, přestože je měl vrátit už před čtyřmi lety, kdy dostal sedmiletý trest zákazu řízení.

U soudu se hájil tím, že řidičák s dalšími doklady ztratil na zahraniční dovolené. Jenže soudce jeho výmluvu smetl ze stolu. „Je zajímavé, že ve vztahu k ostatním dokladům byl schopen vyvinout dostatečnou aktivitu, aby je získal,“ podotkl Zelinka. Neuchlácholila ho ani další prosba, že pirát vede řádný život a že potřebuje sednout za volant kvůli podnikání a péči o rodiče.

Trpišovský dostal tehdy za děsivé manévry (jedno auto kvůli vybrždění i bouralo) dvouletou podmínku. V roce 2013 mu ji ale smázla amnestie prezidenta Klause. Zákaz řízení však platí.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.