Magická léčivá zahrada: Jak ochránit okolí domu či chalupy! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 25. června 2022

Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Magická léčivá zahrada: Jak ochránit okolí domu či chalupy!

Mnoho magických zahradníků a zahradnic na ní buduje oltář pohanským bohům.
Mnoho magických zahradníků a zahradnic na ní buduje oltář pohanským bohům. (Foto: ara)

Ano, tentokrát na to jdeme opravdu prozaicky a natolik domácky, že si rovnou můžete navléct montérky. Budeme sázet, okopávat, upravovat. Přesto však má tato seance hodně daleko ke kutilským pořadům, které vídáte už od dob Přemka Podlahy v televizi.

Nemusíte mít zrovna velkou zahradu, spousta kouzel se totiž dá praktikovat i s rostlinami sídlícími za okny a na balkonech. Magická zahrádka obklopující dům, je z pochopitelných důvodů lepší. Pokud jde o »konspiraci«, nemusíte se příliš bát. Nedá se předpokládat, že by některý soused uvažoval o vašem výběru flory z tohoto pohledu, takže tajemství nejspíš zůstane mezi rostlinami a vámi.

Magická zahrada vám může dobře posloužit při vašich osobních kouzlech. Chcete-li posílit své okultní schopnosti, zasaďte na zahrádce třeba vavřín, celer, zimolez, měsíček, růži nebo tymián. Pomohou vyladit vibrace celého domu a navíc jejich listy, květy a semena můžete použít při svých magických rituálech. Pokud chcete ve své domácnosti umocnit pocit pohody a lásky, pozvěte na svou zahradu gardénii, petrklíč, mátu, rajče, macešku, jasmín a ze stromů třešeň, jabloň (doporučuju), javor, nebo vrbu.
Pro štěstí
Štěstí do domu přivolají hyacinty, levandule, majoránka a svlačec, z finančních potíží vám naopak pomůže máta, cibule, hledík, kamélie, heřmánek, jetel, kopr a bazalka. Blahobyt by měla zaručit borovice, dub, jasan či jabloň.

Na zloděje
Pokud chcete od domu zapudit zloděje, vysaďte kolem živý plot z dracény, nebo na zahradě pěstujte česnek, římský kmín, vetiver, bodláčí, osiku, kaktus, nebo jalovec, tedy rostliny k lidské kůže nepříliš přátelské.

Proti počasí
Bambus, hortenzie a slunečnice přinášejí domu štěstí, podobně funguje také myrta za oknem, tu však musí nutně vysadit žena. Vavřín a palma zase chrání dům před vlivy špatného počasí.
Za svitu měsíce
Mnoho magických zahradníků a zahradnic na ní buduje oltář pohanským bohům – Pomoně, Deméner, Panovi, Tammuzovi, Dionýsovi a podobně. Oltářem však nemusí být soška. Stačí vztyčit jeden vyšší kámen jako pilíř a před něj položit kámen plochý – obětiště. Tam můžeme pokládat své oběti: obilí, mléko, vodu, víno a podobně.

Doporučuje se pravidelně pálit na zahrádce kadidlo, nejlépe poslouží vonné tyčinky zapíchnuté do země, kadidlo by se také mělo pálit při každém novém přírůstku na zahradě. Za svitu měsíce 3x obejděte zahradu se zapáleným kadidlem a představujte si ji plnou květů a úrody.


Strážce zahrady
Možná chcete dát na zahradu nějakou sošku, ale nechce se vám umisťovat tam nějaký pohanský idol. V takovém případě vytvořte ze sošky »strážce zahrady«. Stoupněte si na zahradu, vezměte sošku, kámen, nebo obraz a slavnostně ho/ji pozvedněte na čtyři světové strany.

Začněte na východě, postupujte k jihu, západu a nakonec severu. Pak na předmět prskněte červené víno nebo mošt, abyste ho oživili. Představujte si, jak magicky chrání váš dům a zahradu, a nakonec strážce umístěte do středu zahrady.


Na ochranu
*Jak jinak zahradu chránit? Stromy ochrání podkovy, zakopané pod jejich kořeny, jasně barevné návazce na větvích, účinná je i zrcadlová koule, která se na zahradu někdy dává. Odráží totiž všechnu negativní energii a pohlcuje síly slunce, měsíce a hvězd.

*Zahradě dodá moc také voda – pramen či studna, centrum a symbol ženských sil přírody.
*Podle dávné tradice bychom měli nechat kus zahrady ležet ladem, je to oběť starým božstvům a znak, že nechceme přírodě její dary vyrvat násilím.Přečtěte si
ivannavratil386
31. 7. 2018 • 18:20

Díky mockrát za tipy. Já osobně si myslím, že základ pro ochranu zahrady je nějaký pořádný plot. My například kolem zahrady máme plot od http://www.amstor.cz/ a ten je super Zahradu nijak nenarušuje a máme na ní díky němu dostatek soukromí. Ještě ale přemýšlím, že bych kolem něj vysázel nějaké túje.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.