Léčivá síla stromů: Jak načerpat energii! Třešeň na psychiku, bříza na sex... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 8. února 2023

Svátek slaví Milada, zítra Apolena

Léčivá síla stromů: Jak načerpat energii! Třešeň na psychiku, bříza na sex...

Bříza
Bříza (Foto Aha! – Mária Rušinová, ara)

O tom, že stromy mají podivuhodný vliv na lidskou psychiku, nepochybuje snad nikdo. Jít se projít do lesa má terapeutický vliv. Víte ale, že každý strom má jinou energii a jedinečné uzdravující vlastnosti?

Vlastnosti stromů a jejich působení na člověka zkoumá a využívá léčebná metoda dendroterapie. Víte, jak energii ze stromů načerpat a jak najít strom, který bude léčit právě vaše neduhy?

Jak na to? Vyberte si zdravý strom, mnoho lidí má i stromy, které v jejich životě hrají významnou úlohu, znají je od dětství, atd. Přistupte k němu, jako byste přistupovali třeba ke koni.

Dotkněte se ho, promluvte na něj, oslovte ho. Rozhodně nemusíte strom objímat, pokud by vám to nebylo příjemné. Prostě se o něj opřete, sedněte si tak, abyste se ho dotýkali. Sahejte na kmen, větve jako známého a milého člověka. Zavřete oči a meditujte, relaxujte. Před odchodem se se stromem rozlučte.

Léčivá síla stromů
K léčení se samozřejmě nepoužívá jen energie stromů, ale kůra, plody i kořeny, z jehličí se vyrábějí aromatické silice. Dokonce i dřevěné hračky mají léčivé a relaxační účinky.

Kdy získávat energii?
Stromy může o sílu připravovat rašení i dlouhý déšť. V zimě se zase veškerá energetická síla stromu hromadí v kořenech. Dobré léčebné a relaxační účinky mají v době přibývajícího měsíce. Dva dny před a po úplňku převládá v horní polovině stromu energetické napětí. Při ubývajícím měsíci léčivá energie stromu odstraňuje bloky v našem fyzickém i psychickém světě. Největší léčebný potenciál mají kvetoucí stromy.  

Na co pomáhají...

Lípa
Přináší do života ženský princip, lásku a laskavost. Ve fyzické rovině léčí srdeční i plicní problémy.

Dub
Dub je naopak zástupcem mužského principu. Dodává sílu, přináší řád do života, ale dokáže pomoci i s hlubokými bolestmi a životními dilematy. Poradí si i se zánětlivými onemocněními. V minulosti byl považován za strom soudu, umění a osvícení. Dubová kůra má protizánětlivé účinky, zastavuje průjem a krvácení. Používá se při špatném trávení a hemoroidech. Přikládá se na špatně se hojící rány i proti pocení.

Tis
Germáni i Keltové si tisu velmi považovali. Byl pokládán za strom, který souvisí se smrtí a tajemnem. Obrátit se k němu můžete, pokud potřebujete řešit hluboké filozofické problémy, jako talisman chrání před prokletím a černou magií.

Bříza
Bříza je symbolem nového života, stále opakujícího se koloběhu, ale také mládí a sexuality. Bříza rozproudí energii, odstraňuje nechutenství, úzkost, sklíčenost, depresi a uklidňuje nervovou soustavu. Podporuje látkovou výměnu, zmírňuje artritidu, dnu a léčí kožní onemocnění. Pomáhá i březová voda.

Vrba
Vrba uklidňuje, působí jako útěšná náruč. Je symbolem paměti, léčení, modrosti. Je to ženský strom a jeho proutí v sobě tají životní energii. U lidí se silným charakterem posiluje léčitelské schopnosti.

Olše
Olše podporuje ženskost, smyslnost a mateřství. Nejvíce ze všech stromů ji ovlivňuje měsíční světlo, proto se v její blízkosti posilují spiritualistické schopnosti. Povzbuzuje ženské a mateřské impulzy, smyslnost a odstraňuje s tím spojené emoční bloky.

Buk
Buk je křehký i silný strom. Jeho energie je silná a čistá, působí na psychiku, je jasná a slunečná, místa, kde rostou buky, nikdy nepůsobí zlověstně. Buk mírní bolesti hlavy i neurologické problémy.

Třešeň
Třešeň posiluje psychickou stabilitu a poskytuje ochranu před tlakem vnějšího světa.

Jabloň
Je symbolem mateřství, klidného domáckého života. Pomáhá zejména těhotným a těm, kdo se o těhotenství snaží.

Borovice
Borovice podporuje vytrvalost, pomáhá proti nesnázím života.  Ulevuje i při revmatických bolestech a posiluje oslabený organismus. Posiluje plíce, dodává životní energii, radost. Pobyt v její blízkosti posiluje paměť a navrací duševní rovnováhu. Má antiseptické účinky. Inhalací se zbavíte rýmy.

Smrk
Smrk je silným ochranným stromem, jeho jehličí zahání negativní energii. Harmonizuje místo, kde je, jeho vůně zahání únavu.

Jedle
Je symbolem životní energie ve složitých situacích. Pomáhá při onemocněních dýchacích cest a krevního oběhu. Rozvíjí vůli a zásobuje nás životní energií. Posiluje intuici a její léčivá energie podporuje prokrvení těla. Léčí plíce, zahleněné dýchací cesty, bronchitidu a urychluje hojení ran. Zmírňuje některé srdeční potíže a bolesti hlavy. Kouř z jedlového jehličí čistí atmosféru.

Jasan
Jasan je stromem magie, z jeho dřeva se vyrábějí čarodějné hole. Jeho síla rozvíjí vůli a probouzí v člověku mystickou sílu. Povzbuzuje funkci jater, ledvin, zmírňuje horečku, nachlazení a obyčejným dotekem může hojit i rány.

Ořech
Ořech harmonizuje krevní oběh a dýchání. Posiluje sebejistotu, odvahu a dává pocit svobody.

Líska
Líska je symbolem nespoutané sexuality. Rčení »zajít si do lísek« bylo synonymem pro sexuální radovánky.

Kaštan
Kaštan uklidňuje, zmírňuje napětí a strach. Léčivě působí na nohy – od kostí a kloubů přes žíly a svaly až po pokožku. Jeho plody, kaštany, se používají jako amulety, nošené při sobě přinášejí štěstí.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.