Spor na základní škole ve Varech: Učitelé hrozí stávkou! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Spor na základní škole ve Varech: Učitelé hrozí stávkou!

Učitelkám se nelíbí jednání ředitelky školy.
Učitelkám se nelíbí jednání ředitelky školy. (Foto Aha! – Kateřina Moravcová)

Na karlovarské základce to pořádně vře. Dvacet pedagogů požaduje odvolání ředitelky, jinak jdou do stávky.

Učitelům z karlovarské základní školy J. A. Komenského kromě jiného vadí arogantní jednání ředitelky. „Jsme připraveni všichni složit funkce, pohrozili jsme stávkovou pohotovostí, a to z důvodu, že nás až na výjimky paní ředitelka neinformuje o základních záležitostech týkajících se chodu školy. Navíc jsou zde otazníky nad financováním školy v přírodě a projektu dotovaného evropskými fondy,“ říká za všechny učitelka Jitka Balounová (42).

Na magistrát kvůli tomu pedagogové poslali otevřený dopis. Situaci na základce musela řešit i školní inspekce a samotný primátor. Došlo ale pouze k zavedení tzv. kontrolních dnů. Případ převzala nakonec policie. „V současné době prověřujeme, zda nebyly porušeny právní předpisy hospodaření školy s finančními prostředky,“ dodává policejní mluvčí Zuzana Týřová. Ředitelka: Nevím, proč bych měla odstoupit

„Policie mě zatím nekontaktovala. Nevím, proč by měla. Nemohu to proto blíže komentovat. Učitelé mají pocit, že mohou rozhodovat o tom, kdo bude jejich ředitel, to ale takto nefunguje. Moje pochybení nebylo potvrzeno, tudíž nevím, proč bych měla odstoupit,“ hájí se ředitelka školy Monika Preňková.

ZŠ J. A. Komenského v Karlových Varech.

Přečtěte si
-bello-
30. 5. 2016 • 09:32

Kristepane, konkrétně nebo nic! Co je tohle za článek?

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.