Vzpoura učitelů na spadnutí: České školství si rozvracet nedáme! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 4. července 2022

Svátek slaví Prokop, zítra je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

Vzpoura učitelů na spadnutí: České školství si rozvracet nedáme!

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová se při nástupu sice usmívala, učitelům ale kvůli jejím záměrům tuhnou rysy. Opravdu u nás chceme nekvalitní americké školství, kde děti do školy pouze chodí, hrají si a nic se pořádně nenaučí?
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová se při nástupu sice usmívala, učitelům ale kvůli jejím záměrům tuhnou rysy. Opravdu u nás chceme nekvalitní americké školství, kde děti do školy pouze chodí, hrají si a nic se pořádně nenaučí? (Foto: Pavel Mazáč)

Do českého jazyka proniklo nové slovo inkluze. Za tímto cizím termínem hledejme nátlak EU, které se nelíbí, že slabí a retardovaní žáci u nás chodí do tzv. zvláštních škol (praktických základních škol). Česká republika má tyto školy zrušit a jejich žáky "inkludovat" do běžných základních škol. Na obranu zvláštních škol ale nedávno vystoupil bývalý ředitel gymnázia Václav Klaus ml. A nyní se v podobné výzvě na novou ministryni školství Valachovou obrátili i učitelé ze spolku Zdravější Morava.

Jejich otevřený dopis signalizuje vážné obavy o budoucnost našeho školství i národa: „Vážená paní ministryně, zasíláme Vám výzvu k příležitosti Dne učitelů, abyste zabránila devastaci českého školství, žádáme, aby pod Vaším vedením devastace školství přestala. Váš záměr - záměr ministerstva -  integrovat méně nadané děti do normálních škol jasně devastuje úroveň vzdělání. Tento záměr ministerstva diskriminuje nadané děti, které nemají možnost postupovat ve svém vzdělávání  takovou rychlostí, jakou zvládají, a tím také dosahují nižší úrovně vzdělání. Jsme přece národem učitele národů Jana Ámose Komenského, celý svět Komenského uznává a my přitom Komenskému  děláme ostudu. Každý učitel a rodič, který o školství více přemýšlí, vidí, jak školství strašlivě upadá! Úroveň znalostí dnešních maturantů a jejich kritické myšlení je na nesrovnatelně nižší úrovni než před třiceti lety. Není divu - když jsou učitelé také těmi nejhůře placenými vysokoškoláky.

Další neuvěřitelně naivní a nedobrá myšlenka, škodící našemu státu je, že na  maturitu může dosáhnout téměř každý občan. Tuto myšlenku přijalo ministerstvo  školství a jedná podle ní. Přece nemůžeme mít jen vysoce inteligentní populaci! To odporuje přírodním zákonům! Snaha poroučet přírodě a vládnout školství v tomto duchu znamenají v důsledku celkové snížení  úrovně  středních  i základních  škol. Co takoví maturanti zvládnou na vysokých školách? Naše podniky, firmy mohou obstát jedině tehdy, budou-li včas a správně zmodernizovány. Tuto modernizaci jim ale těžko zajistí absolventi zdevastovaného školství s minimem znalostí a minimem  tvůrčího myšlení. Pokud se Vám osobně spolu s celým ministerstvem nepodaří  změnit systém školství tak, aby systém zajistil maximální kvalitu všech stupňů škol s důrazem na talentované žáky, pak jsme jako národ odsouzeni k podřadným pracem a k zániku.Přečtěte si
1pravda1
9. 10. 2015 • 22:02

Šílence Chládka vyhodili a nasadili sluníčkářku Valachovou, totální vypatlaná husa, co je jen přiblble usmívá a o školství nemá ani páru. Totéž ve vládě je ministr spravedlnosti Pelikán, bezcitná Marxová a neviditelný Hermann - ministr kultury. Plus Dientsbier a Bělobrádek. Pane premiére vyměňte prosím tyto naprosto neschopné jedince.

ivoadler
9. 10. 2015 • 15:08

No jasně, jen žádné biflování. Hlavně, že děti umí diskutovat. Že ale howno ví, to je vedlejší.

anka
9. 10. 2015 • 14:16

nac je treba vzhlizet ke komunistickemu skolstvi Vetsina toho stala za houby, slo jenom o biflovani a odrikani nejakeho textu, na humanitnich univerzitach to same ...na technicke univerzity se decka nehrnula tenkrakrat, nehrnou se ani dnes - protoze chyby dobre matemicke zaklady uz ze zakladnich skol...

-bello-
9. 10. 2015 • 09:33

.-bello- beladona tady užívá jen ararat ! Tak jo Strouhalko! Ty taky jsi inkluzí mezi chytré dosazená.Jo., pak má ten národ nějak prosperovat., když debil nemá na vlastní nápad

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.