Babičce »unesly« pravnuka! Nemohla se rozloučit... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. března 2023

Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido

Babičce »unesly« pravnuka! Nemohla se rozloučit...

Prababička je zoufalá z toho, jak sociálka brutálním způsobem mezi ní a jejím pravnukem zpřetrhala vzájemnou vazbu.
Prababička je zoufalá z toho, jak sociálka brutálním způsobem mezi ní a jejím pravnukem zpřetrhala vzájemnou vazbu. (Foto Aha! – Jiří Čada)

Jako domeček z karet se zhroutil život  Boženě Vošnerové (74) z Třebíče. Téměř pět let se střídavě starala o pravnuka Honzíka (8). Když letos v únoru skončila v nemocnici, chlapce jí mezitím »unesly« pracovnice třebíčské sociálky.

Paní Boženu čekal po prodělaném infarktu v Jihlavě poměrně jednoduchý zákrok, rozšíření jedné z cév. „Honzík byl v tu dobu nemocný, a tak i jeho dětská lékařka poslala, než se vrátím domů, na dva dny do třebíčské nemocnice,“ řekla Aha! Božena Vošnerová. Pravnuka však už v třebíčské nemocnici nenašla.

„Až na policii jsem se dozvěděla, že sociální pracovnice Honzíka nechaly převézt do náhradní péče k příbuzné do Slaného,“ popisovala nečekaný šok.

V třebíčském bytě po Honzíkovi zůstává oblečení a jeho hračky.

Bez rozloučení

S chlapcem se nemohla rozloučit, ani mu vysvětlit, proč musí odjet k tetě. Dokonce mu prý nesmí ani telefonovat. Prababička přitom malého Honzíka vytáhla z bahna. „Otec mého vnuka s ním žil u přítelkyně v romské komunitě. Kluk smrděl, děti si s ním nechtěly ve škole hrát. Špatně se učil,“ vyprávěla žena.

Jednou se Honzík od prababičky k otci nechtěl vrátit. „Táta nakonec souhlasil a já jsem mu tady zařídila školu. Najednou začal domů nosit jedničky. Psal úkoly a rád se učil,“ popsala Božena nečekaný obrat.

Teď jen smutně listuje fotografiemi, které jí po pravnukovi doma zbyly. „Jsem už stará, vím, že by Honzík jednou musel stejně odejít, ale proč se to ze strany sociálky odehrálo tak necitlivým a strašně bolestným způsobem?“ zoufá si Božena Vošnerová.

Honzík byl u prababičky šťastný.
Lékařka: Netaktní sociálka

Honzíkova pediatrička lékařka Marcela Fialová z Vladislavi považuje jednání sociálních pracovnic za zcela netaktní. „Tohle si paní Vošnerová nezasloužila. Téměř pět let se o Honzíka starala velmi dobře,“ řekla doktorka Fialová.

Úřad se nezmohl na nic! Jen na suché sdělení...

Třebíčská radnice případ odmítá komentovat. „Vzhledem k věku dítěte k tomu nebudeme nic říkat. Jen to, že usnesením soudu ze dne 12. února letošního roku dítě bylo svěřeno do péče tety,“ uvedla mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Přečtěte si
ellenic
15. 3. 2016 • 20:05

Necitlivý přístup sociálních pracovnic je u nás dost častý. Protože tuto oblast znám dost dobře, hodně mne takové jednání překvapuje . Jak je možné, že pracovnice neprovedly šetření u osoby, která o dítě do odebrání pečovala a neinformovaly se u jeho dětské lékařky. Je to hnus, to může dítě, ale i babičku hodně poznamenat .

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.