Bezdomovce ubytovali v »kontejneru«! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. června 2022

Svátek slaví Petr a Pavel, zítra Šárka

Bezdomovce ubytovali v »kontejneru«!

Václav Vlček s partnerkou žijí na pozemku obce, ta jim zařídila nejen stavební buňku, ale i WC.Starosta Hroznové Lhoty Petr Hanák.
Václav Vlček s partnerkou žijí na pozemku obce, ta jim zařídila nejen stavební buňku, ale i WC.Starosta Hroznové Lhoty Petr Hanák. (Foto Aha!: Jiří Nováček)

Dvacet let od krachu místního JZD žil Václav Vlček (52) s malými přestávkami na ulici. Přespával v lese. Nyní je nově pánem »domu«.

Ztratil práci, přišel o byt. Útěchu našel v kořalce. Sešup na samé dno na sebe nedal dlouho čekat. Tloukl se po podnájmech, poslední dobou žil už v rozvalinách opuštěných domů. Stal se jedním z mála bezdomovců na Slovácku, vyhlášeném příkladnou rodinnou pospolitostí. Nešťastného člověka s partnerkou postavil na nohy starosta počestné obce Hroznová Lhota, jak se vesnice roku sama tituluje.

„Neměli jsme už fakt kam. Starosta, pan Hanák, nám ale dal tady tu buňku. A my jsme o tom dopředu ani nevěděli!,“ líčí bod zlomu Václav. Dvojice žije z důchodu a pán »domu« bere i nějaké peníze na opatrovnictví Zdeňky. „Je tady boží klid. Jsme na břehu Veličky. Na koupání je ale brzo, to až v červnu,“ blaží Zdeňku u kafe. Občas odběhne pohlídat kuřecí čtvrtky, budou pečené. Kostí se ujme dvojice psů, která dělá spokojenému páru společnost. „Možná se časem zmůžeme i na opravdový byt,“ zasní se Václav a pustí starou černobílou televizi.

21 let je starostou Hroznové Lhoty Petr Hanák (47). Od roku 1994, kdy se konaly v samostatném Česku první obecní volby, jej sousedé do čela vesnice s 1200 obyvateli zvolili pokaždé. Tehdy byl Petr Hanák jedním z nejmladších starostů v Česku.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.