Teroristé udeřili v Tunisu: Bezbranné turisty popravili v muzeu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 15. dubna 2024

Svátek slaví Anastázie, zítra Irena

Teroristé udeřili v Tunisu: Bezbranné turisty popravili v muzeu!

Protiteroristické jednotky zasahují proti ozbrojencům v Tunisu.
Protiteroristické jednotky zasahují proti ozbrojencům v Tunisu. (EPA)

Při teroristickém útoku na budovu muzea v centru tuniské metropole zahynulo dnes 19 lidí, z toho 17 zahraničních turistů, oznámil tuniský premiér. Oběti podle něj pocházely z Polska, Německa, Španělska a Itálie.

České velvyslanectví v Tunisu ČTK řeklo, že zatím nemá informace, zda se mezi oběťmi nacházejí čeští občané.

Teroristé zabili přinejmenším osm lidí už na počátku útoku. Několik desítek lidí pak zadržovali v budově muzea. Speciální zásahová jednotka tuniské policie po dvou hodinách rukojmí osvobodila. Při akci údajně zneškodnila dva útočníky. Zahynul také jeden policista.

V Tunisku nyní nejsou žádní čeští turisté, kteří by do země jeli s tuzemskou cestovní kanceláří. "České CK v tomto týdnu vypsané poznávací zájezdy nemají," uvedl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Sezóna pobytových zájezdů ještě nezačala, první charterové lety odletí z ČR na konci dubna.

Tunisko bylo první zemí, kde se lidé začali bouřit proti své vládě a tamní události zahájily takzvané arabské jaro, které pak pokračovalo v roce 2011 v dalších státech. Ačkoli Tunisko z revolučních událostí vyšlo jako jedna z nejstabilnějších zemí, v poslední době média upozorňují, že několik tisíc Tunisanů odešlo bojovat pod vlajkou Islámského státu do Sýrie a Iráku. V Tunisku dlouhodobě působí extremisté napojení na Al-Káidu a země má potíže na libyjské hranici, přes kterou přicházejí radikálové z rozvrácené Libye.Přečtěte si
mord
18. 3. 2015 • 22:10

Zase už tady zvracis ty nesmysly ty ruska onuce? ať ti z toho nepraskne cevka

prroud
18. 3. 2015 • 15:49

A kdopak ze ma na svedomi arabsky jaro,rozvracenou Lybii,Afghanistan,Irak,valku v Syrii.kdo vytvoril al kajdu,isil,kdo rozvratil Ukrajinu a vubec kdo podnecuje ruzny utoky pod falesnou vlajkou,napada,vrazdi a nici,pakuje se na tom? .......... USA !!! A tem lezeme do riti!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.