Tajemství milovaných hvězd! Karel Augusta: Zničil ho alkohol! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Tajemství milovaných hvězd! Karel Augusta: Zničil ho alkohol!

Fotografie
Fotografie (internal)

Známý komediální herec a mistr menších rolí Karel Augusta (†62) doplatil na svou lásku k alkoholu!

Proč před svou předčasnou smrtí zhubl třicet kilo a jak vzpomínal na své první angažmá v cirkuse? A věděli jste, že kvůli jeho smrti sešlo z natáčení třetího dílu filmu Kamarád do deště, kde ztvárnil svou životní roli?

Augusta se narodil 20. června 1935 v Praze v rodině strojvedoucího.  Už jako malý kluk měl »neklidnou krev« a přitahoval ho svět cirkusu. Ale jeho otec si přál, aby měl solidní zaměstnání, a tak šel Karel na obchodní akademii. Dráha účetního nebo bankovního poradce ho opravdu nelákala, a tak se čím dál víc přibližoval k té profesi, která se mu stala osudem.

„Ještě před vojnou jsem přijal nabídku konferenciéra a klauna v cirkuse Aeros. Byla to obrovská škola. Vystupoval jsem se slonicí, která mě holila. Aplaus byl pokaždé jako blázen,“ přiznal sám.

Objevil se téměř ve sto padesáti filmech a televizních seriálech. Určitě si ho všichni vybavíme jako mechanika z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje!, bratrance Ludvu z Vrchní, prchni! či padoucha Kadlece v obou dílech Kamaráda do deště. Měl se objevit i ve třetím díle, ale ten se kvůli jeho smrti nerealizoval.

Jeho největším problémem byl alkohol. Ničil ho jak po psychické, tak i po fyzické stránce, kdy se mu objevily problémy s játry. Dokonce musel i kvůli němu odejít z divadla, jelikož se v opilosti nelichotivě vyjádřil o tehdejším prezidentovi Husákovi.

Ke změně životního režimu ho dohnala až bláznivá láska ke kolegyni, baletce Dagmar. Léčil se z alkoholismu v nemocnici U Apolináře, začal sportovat a podařilo se mu shodit skoro třicet kilo. Jenomže už bylo bohužel pozdě. Zdraví se mu už nevrátilo a zemřel v nedožitých třiašedesáti letech.

785123:gallery:true:true

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.