Přiznal mord, tížilo ho svědomí | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 7. prosince 2022

Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava

Přiznal mord, tížilo ho svědomí

Ke zločinu došlo v rekreační chatě.
Ke zločinu došlo v rekreační chatě. (Ilustrační foto ara)

Majitel chaty (†67) v Roudnici nad Labem na Litoměřicku netušil, že během druhého říjnového pondělí roku 1985 odtikávají poslední minuty a vteřiny jeho života. Ten skončil nečekanou surovou vraždou.

Seniora napadl zlotřilý mladík (19) s ostře nabroušeným nožem v ruce, kterým ho bodl do hrudi. Smrtelně zraněný chatař bohužel zanedlouho vykrvácel z hrudní dutiny, zatímco ničemník z místa činu zmizel neznámo kam. Případu se ihned po nálezu zkrvaveného těla ujala mordparta tehdejší severočeské krajské správy bývalého SNB a začala vyšetřovat vraždu spáchanou neznámým zločincem. Ovšem následujícího dne, jak svým čtenářům oznámil 10. října zmíněného roku deník Rudé právo, už seděl pachatel mordu v cele předběžného zadržení.

Sám totiž na oddělení Veřejné bezpečnosti pod tíhou svědomí oznámil, čeho se dopustil. Obratem byl zatčen a vyšetřovatel VB ho obvinil z trestného skutku vraždy. Krajský prokurátor v Ústí nad Labem vzal mladého mordýře do vyšetřovací vazby. „Další okolnosti případu se vyšetřují,“ napsalo Rudé právo závěrem. Co mladého vraha vedlo ke smrtícímu útoku, list neuvedl.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.