Vřava na koncertu Pilarové | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 3. prosince 2022

Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora

Vřava na koncertu Pilarové

Eva Pilarová zazpívala v Gottwaldově.
Eva Pilarová zazpívala v Gottwaldově. (Foto ara)

Až razantní zákrok tehdejší Veřejné bezpečnosti v bývalém Gottwaldově (dnes opět Zlíně) zjednal podle deníku Rudé právo z 30. srpna 1967 ve městě obuvi klid a pořádek. Řádění výtržníků začalo během koncertu slavné zpěvačky Evy Pilarové (†80).

Z listu citujeme doslova: „Při kulturním večeru v Gottwaldově, po vystoupení Evy Pilarové a polské bigbeatové skupiny v jeho první části, se hlediště zaplněné více než 3000 diváky bouřlivě dožadovalo přídavků. Několik mladíků házelo na jeviště drobné kameny, drny a jiné předměty.

Neuposlechli výzvy pořadatelů, proto vedení Závodního klubu Svit večer předčasně ukončilo. Výtržníci pak začali řádit na jiných místech. Rozbili ve škole, internátu a jídelně asi 70 oken, ničili dopravní značky, v ulicích kouleli popelnice. Klid a pořádek zjednaly teprve přivolané orgány VB. Po iniciátorech výtržností se pátrá.“ Tolik někdejší celostátní list vyjadřující postoje a stanoviska představitelů bývalého režimu. Jistě zajímavé a upřesňující by dnes mohly být vzpomínky pamětníků, přímých účastníků nebo svědků popisovaných událostí.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.