Zatčen pro milionový podvod | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 4. října 2022

Svátek slaví František, zítra Eliška

Zatčen pro milionový podvod

Podvodníci řádili v Mariánských Lázních.
Podvodníci řádili v Mariánských Lázních. (Ilustrační foto ara)

Mimořádný případ hospodářské kriminality z roku 1925 popsal deník České slovo 29. listopadu. Kauza začala trestním oznámením, které u policejního komisařství v Mariánských Lázních podal advokát dr. Kriegelstein z Karlových Varů.

Deník referoval: „Oznámení bylo podáno proti Hansi Greifenhagenovi, velkoobchodníku s dřívím, bytem v Mariánských Lázních, jeho choti Emmě a bývalému dirigentu filiálky Kreditanstalt des Deutschlands Aloisi Hoyerovi. A to pro podezření z podvodu. Na podkladě oznámení dr. Kriegelsteina byl téhož dne Greifenhagen zatčen na nádraží v Mariánských Lázních, právě když přijel rychlovlakem od Chebu, a byl dopraven na policejní komisařství.

Zatčený byl podle oznámení jejího právního zástupce dlužen centrále Kreditanstaltu 640 tisíc Kč, a když byl upomenut, aby dluh vyrovnal, dohodl se s Hoyerem, který mu dal peníze na zaplacení dluhu. Poněvadž se však Greifenhagen stal mezitím neschopným placení, utrpěl ústav škodu 1 250 000 Kč. Hoyer byl ze služeb ústavu propuštěn a je soudně stíhán. Jest podezření, že jak pokladní knihy filiálky Kreditanstalt v Mariánských Lázních, tak také obchodní knihy Greifenhagenovy jsou padělány. V pátek byl zatčený dodán do soudní vazby.“

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.