Nepodařilo se ututlat: Dvojnásobná vražda v chalupě Kopeckého! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 2. února 2023

Svátek slaví Nela, zítra Blažej

Nepodařilo se ututlat: Dvojnásobná vražda v chalupě Kopeckého!

V domě, který Kopecký tolik miloval, se odehrálo děsivé krveprolití.
V domě, který Kopecký tolik miloval, se odehrálo děsivé krveprolití. (Aha! - Petr Novotný, ČT, koláž Ahaonline.cz)

Koupil si chalupu, kde došlo k dvojnásobné vraždě. Citlivý herec Miloš Kopecký (†73) si pořídil Červený mlýn u Křemže, v němž muž v noci zabil sekyrou svou ženu a jedno ze 4 dětí a potom se oběsil.

Tragédii v Červeném mlýně v jižních Čechách dodnes připomíná kříž a pamětní kámen. Za jednu noc tam ve 40. letech vyhasly hned tři lidské životy najednou. Není divu, že pak zůstal objekt poznamenaný takovou katastrofou dlouho opuštěný. I proto ho zřejmě Kopecký v roce 1967 získal za 40 000 korun, což byla výhodná cena na tak rozlehlý objekt.

„Miloš Kopecký o těch hrůzách při koupi nevěděl. Dozvěděl se to až mnohem později, a to mu už to místo učarovalo,“ prozradil Aha! jeden ze starousedlíků. Podle něj pak herec statečně žertoval, že na žádné duchy nevěří.

Kopecký s manželkou mlýn nechal zrestaurovat a pak tam za ním jezdili na návštěvu přátelé ze showbyznysu i početné milenky. Nikdo z nich ani v koutku duše netušil, jaké strašné prokletí na domě ulpělo. Jana Kopecká nicméně po smrti manžela prodala mlýn rodině z Prahy.

Málem se vraždilo znovu

Červený mlýn krizové situace přitahoval jako magnet. V 80. letech tam Milošova milenka hlasatelka Anna Wetlinská (61) oznámila hercově ženě Janě Kopecké, že chalupu prodají a koupí si něco v pražských Dejvicích. Jana naštěstí tehdy její sdělení přijala s chladnou hlavou. Kdyby byla trochu horkokrevnější, mohlo v mlýně dojít k další tragédii.

Autor:  hoh

Přečtěte si
jezibababa
20. 7. 2014 • 09:30

To je tedy opravdu aktuální zpráva

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.