Chytilová o bývalém milenci Kopeckém: Byl to srab! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 31. ledna 2023

Svátek slaví Marika, zítra Hynek

Chytilová o bývalém milenci Kopeckém: Byl to srab!

Věra Chytilová a Miloš Kopecký byli milenci.
Věra Chytilová a Miloš Kopecký byli milenci. (Foto Aha! – Martin Přibyl, ara)

Režisérka Věra Chytilová (†85) zemřela v kruhu své rodiny ve své vile. Po mnoha kultovních filmech po ní také zůstalo množství zákulisních historek a jednou z nejzajímavějších byl její vztah s hereckou hvězdou Milošem Kopeckým (†73).

Jiskra přeskočila při první klapce. Zažehla ale ohňostroj vášně a emocí, který trval tři roky. I když se Věra znala s Milošem delší dobu, spolu začali chodit až při natáčení filmu Severní přístav, kde Chytilová dělala klapku. Procházka růžovou zahradou to ale nebyla. On žil v té době s Milenou le Breux a trpěl častými depresemi.

 „Kopecký býval dlouhá období pod jakýmsi závojem. Míval velké výkyvy. V takových chvílích nemohl ani hrát. Po představení, které nějak dopadlo, chodil do klubu, kde vždy musela být nějaká blízká osoba a držela ho za ruku. Býval úplně vyřízený,“ zavzpomínala v knize Věra Chytilová zblízka režisérka. Tu si v té době Miloš vodil do bytu k Mileně. Ta jeho závislost na ženách tolerovala. Často Věru dokonce zvala, aby za ním přišla.

„Nedovedl rozseknout vztahové záležitosti. I když byl sebevíc zamilovaný, do nejistoty nešel. Pochopila jsem, že s tím nic neudělám,“ vyjádřila se o komplikovaném vztahu Chytilová. Poslední kapkou k tomu, aby se s ním rozešla, byl Milošův deník. „Konečně doma, konečně klid!“ napsal si Miloš do deníku po schůzce s Věrou a ona si to náhodou přečetla. „Byl to šok. V tu chvíli jsem se definitivně rozhodla, že v téhle neupřímnosti nemůžu žít,“ řekla Chytilová.

„Zbabělost je, že člověk nedokáže čelit pravdě. A když honí muž několik ženských najednou, tak jim musí lhát, vymýšlí si. Jsou ženy, které to tolerují, třeba Kopeckého manželka – ta věděla, že s ní má dítě a nemůže být jiný, tak si to rozmyslela. Ale já jsem věděla, že to nesnesu, tak jsem od toho odešla,“ svěřila se tenkrát režisérka v magazínu MF Dnes.

Největší rozepře
Kopačky od Chytilové Kopecký ustál. To, že mu nedala roli ve filmu Faunovo velmi pozdní odpoledne, jí ale zazlíval dlouho. „Domníval se, že je to role pro něj. Já se ale obávala uvědomělého vytváření postavy staršího donchuána – a Miloš za takového platil. To jsem nepotřebovala,“ řekla k obsazení filmu Chytilová. Do role obsadila Leoše Suchařípu (†73) a Kopecký s ní kvůli tomu dlouhou dobu nemluvil.

Hysterické scény na denním pořádku
Kopecký o vztahu s Věrou řekl, že byl hodně bouřlivý. Na společné dovolené na něj při jedné hádce dokonce vylila hrnek mléka. Takové věci pro ni byly prý typické.

První dáma českého filmu byla během posledních čtyř let vážně nemocná. Překonala několik kolapsů a odpočívala ve své milované vile. Nablízku jí byla dcera Tereza a syn Štěpán.Přečtěte si
ivoadler
14. 3. 2014 • 19:28

Kopecký jako milenec stál za howno. Uměl akorát kecat a dělat zamilovaný voči. No a že Chytilová byla hysterka? To přece k umělkyni patří.

lillyli
14. 3. 2014 • 16:28

Tak tohle jsou pro mě novinky. Věříte, že pana Nárožného bych si ve Vrchní prchni moc přála. Mám ho ráda jako člověka...nesmírně inteligentního a vzdělaného a s neuvěřitelným přehledem..., ale i jako herce ve filmu i v divadle. Navíc na ten věk vypadá báječně. Proti p. Abrhámovi nic nemám, ale filmy s ním mě nebaví. Je mi nepříjemný a nelíbí se mi ani jako chlap.

harcer
14. 3. 2014 • 10:44

Tam kde byla díra jak vjezd do pískovny -tam ani Kopecký nestačil

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.