Andělské oči, poslední film Miloše Kopeckého: Skrýval pokročilou maniodepresi a demenci! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 1. února 2023

Svátek slaví Hynek, zítra Nela

Andělské oči, poslední film Miloše Kopeckého: Skrýval pokročilou maniodepresi a demenci!

Kdyby herec netrpěl maniodepresí, byl by nebezpečným svůdníkem až do konce života.
Kdyby herec netrpěl maniodepresí, byl by nebezpečným svůdníkem až do konce života. (ČT, ara )

Milovníkem byl a v tom stylu se také rozloučil s filmovým světem. Ve své poslední komedii Andělské oči (1994), kterou jste mohli vidět včera večer na ČT1, byl však Miloš Kopecký (†73) bohužel už notně vyhaslý Casanova. Kvůli maniodepresi a stařecké demenci ztratil kouzlo i styl...

„Moje milenky jsou věc veřejná a já se za to nestydím,“ komentoval své milostné avantýry často Kopecký. „Hřích, to je něco, z čeho se má člověk zpytovat a slibovat, že už se toho nikdy nedopustí. A to já dost dobře s čistým svědomím nemůžu, protože jsem to dělal rád. To nejsou hříchy, to jsou spíš alotria. A alotria jsem vždycky prováděl strašně rád,“ prohlásil o sobě herec, který byl každým kouskem svého těla Casanova a krásné ženy byly alfou a omegou jeho žití.


Zestárlého milovníka si zahrál i ve svém posledním filmu Andělské oči. Tam už ale nebyl ve formě. Neodolatelného svůdce děsivě poznamenaly maniodeprese a demence. A byl to dost smutný pohled. „K únavě se připojily občasné poruchy paměti i orientace. Medicínsky se nazývají nepěkně znějícím slovem demence, byť jde o odborný a výstižný termín,“ prozradila o hercových zdravotních problémech v posledních letech života jeho manželka Jana Kopecká (69) v knize Můj život s Mildou.
Dva roky po dotočení filmu poslední zbytky vášně u Kopeckého vyhasly úplně. „V lednu 1996 se k poruchám paměti a orientace připojila ještě celková zesláblost. Přestával jíst, fyzicky byl na tom tak špatně, že téměř nedokázal vstát z postele,“ zavzpomínala Kopecká na smutný konec manžela. Ten zemřel 16. února 1996.

Erotiku měl radši než sex!
„To nebylo o sexu. Milda měl rád erotiku a erotično. Sex jako takovej kolikrát ani nemusel být,“ prozradila na Kopeckého milenka Dagmar Frantová v dokumentu  ČT Příběhy slavných. Dokonce v něm ukázala pokoj, kde se s hercem pravidelně scházela!Autor:  zej

Přečtěte si
zeeland
28. 3. 2014 • 01:08

Který demenci neskrývá, ale je za ní placen.

teufel
27. 3. 2014 • 14:31

Nějak si nedovedu představit, že by někdo dementní, tu demenci dokázal skrývat.Titulek psal asi taky dement.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.