Gottovi vnuci jsou po dědovi: Jablko nepadlo daleko... Vojta maluje, Honzík zpívá! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 25. září 2023

Svátek slaví Zlata, zítra Andrea

Gottovi vnuci jsou po dědovi: Jablko nepadlo daleko... Vojta maluje, Honzík zpívá!

Karel Gott může být na vnuky právem pyšný.
Karel Gott může být na vnuky právem pyšný.  (Foto pro Aha! – rodinný archiv Kovaříkových a ara)

Dědovy vlohy si rozdělili oba vnuci Karla Gotta (74). Vojta (3,5) nejraději ze všeho maluje, vystřihuje a lepí obrázky. Jeník, kterému brzy budou 3 roky, zase zpívá a učí se hrát na hudební nástroje.

Gottova v pořadí druhá dcera Lucie Kovaříková (25) si svých dvou synů hledí. Jejich nadání se snaží rozvíjet. Ráda s nimi jezdí do solné jeskyně v Hostivici. „Mají tam pěkné zábavné programy pro děti. Zajímavé kroužky. Kluci pak ani nevnímají, že jsou v solné jeskyni, kde to prospívá hlavně jejich plícím,“ svěřila se Lucka.

Vojta už odmala vykročil v dědečkových stopách. Rád maluje, vystřihuje, skládá obrázky a modeluje. Je mu blízké výtvarničení. Jeho mladší bráška téměř tříletý Honzík se ale rozhodně nenechá zahanbit. „Jeníček se učí rád říkanky, recituje a dokonce zpívá,“ pochlubila se spokojená maminka.

Slavík maloval pohřeb
Karel Gott začal podle vlastních slov malovat v 10 letech. Téma prvního obrázku bylo ale trochu morbidní. Namaloval pohřeb s pozůstalými a dokonce sám sebe, jak stojí u hřbitovní zdi a hraje na křídlovku.Přečtěte si
ladyluca
30. 12. 2013 • 14:33

proč by neměli pracovat?můžou si lenivět někde na pláži,mít co budou chtít ale třeba je to nenaplní..a hlavně,nikomu do toho nic neni kdo co má,kolik,za co utrácí...život půjde dál a je na nich jak s tim naloží.

mandat
29. 12. 2013 • 22:51

U nas davali reportaz, kde ruzni spolupracovnici Mistra vzpominali na zacatky a jeden umelec rikal, ze Gott neumel noty a vse mu museli predzpivavat,aby vedel,jakou melodii ma dotycna pisen. Noty se naucil az dost pozde.Kdyby umel hrat na piano,jako dite, tak by snad noty uz znal. Sam Mistr tvrdil, ze maluje ,nebo, ze se spise pokousi malovat od svych 35 let. Tak nevim, co je pravda. Jako deti,mlauji snad vsichni. Tak j kazdy muze tvrdit, ze svuj prvni obraz namaloval jako dite.

eisenbieger
29. 12. 2013 • 20:15

stara breco , obrazy si nechava malovat od jednoho svyho kamose kterej bydli nedaleko bavorskyho norimberga , ta vesnicka se jmenuje kalchreuth a on se jmenuje frank kortan

hrabenkaostrovinova
29. 12. 2013 • 15:35

Srbi říkají "na mrzanu kuča stoji", / odstrkované děcko překvapí a stane se " hospodářem" časteji než to rozmazlované /

inocenta
29. 12. 2013 • 15:31

Vnímavý rodič by měl poznatt, zda má smysl něco u dítěte rozvíjet. Měla jsem kamarádku, která neměla talent ani na balet ani na klavír ale maminka do toho vytrvale investovala, takže nakonec byly u dcery jen malé a mizivé výsledky když se ale k talentu přiřadí píle a směrování, tak jsou výslkedky jistě veliké. Samotný talent bohužel nestačí a to je křivda na mnohých dětech.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.