Halina Pawlowská o smrti manžela: Škubal sebou jako náš buldoček! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 6. října 2022

Svátek slaví Hanuš, zítra Justýna

Halina Pawlowská o smrti manžela: Škubal sebou jako náš buldoček!

Pawlowská vydala knihu, ve které popisuje i smrt svého muže.
Pawlowská vydala knihu, ve které popisuje i smrt svého muže. (Jiří Černohorský, týdeník Sedmička, koláž Ahaonline.cz)

Spisovatelka a moderátorka Halina Pawlowská (58) vydala tři měsíce po smrti jejího manželka Zdeňkem (†60) knihu. Tu prý napsala proto, aby si tímto způsobem ulevila od bolesti a zároveň si připomněla krásné chvíle, které spolu během 37 let prožili. Je nutné nicméně říct, že některé pasáže jsou velmi syrové, jindy je černý humor Pawlowské tak tvrdý, že se musíte štípnout do tváře a ujistit se, že se vám to nezdá.

Zrod téhle knihy se prý začal datovat 12. srpna tohoto roku. Právě tehdy měla Halina najít v ložnici manžela celého od krve. V knize Pawlowská tyto chvíli popisuje tak detailně, že z toho mrazí. „Byl pod oknem na kolenou, čelem na zemi a u hlavy měl krev. Srdce mi přestalo bít. Třásl se, cukal rukou, koutky úst se mu křivily,“ přečtete si v knize. Spisovatelka si prý v první chvíli myslela, jestli její manžel nemá epileptický záchvat. „Zní to nevhodně, ale škubal sebou jako náš buldoček,“ neodpustila si na stránkách knihy svůj rázný humor.

Šílená volba: Zachraňovat, nebo dopřát věčný klid?

Halina podrobně popisuje i to, jak se svého dlouholetého partnera snažila zachránit. Jak mu dávala dýchání z úst do úst a snažila se mu masírovat srdce. Jenže sama v tu chvíli zřejmě nevěděla, jestli mu tím vlastně neškodí. „Oživovací pokusy jsem dělala jemně a opatrně, protože jsem si nebyla jistá, jestli smrt není v tuto chvíli to nejkonejšivější, co mu můžeme nabídnout,“ líčí v knize Pravda o mém muži Halina chvíli, kterou si nikdo z nás nechce ve svém vlastním životě snad ani představit.

Přečtěte si
Rumprecht
20. 1. 2015 • 01:28

Pawlowská je odporná sloní kráva. A co se týče její povahy darmo mluvit. Chudáci funebráci, kteří ji jednou budou muset naložit do nějaké přepravky, protože do rakve se nevleze.

vrsrvrsr
29. 11. 2013 • 09:44

Neskutečně odporná, neštítí se ničeho....

aja10
29. 11. 2013 • 07:52

Vydržím hodně ,ale tohle je fakt silný kafe Halino,jsi odporná tlustice ,která chce za každou cenu na sebe upozornit

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.