Kámoši podrazili Agátu! Přišla o 4 a půl »mega« a nemá kde bydlet! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 5. prosince 2022

Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš

Kámoši podrazili Agátu! Přišla o 4 a půl »mega« a nemá kde bydlet!

Agáta prodává dům v Černém Volu a nemá se kam přestěhovat!
Agáta prodává dům v Černém Volu a nemá se kam přestěhovat! (FTV Prima, ara)

Tak tohle je vážně síla! Moderátorku a modelku Agátu Prachařovou (28) napálili dva její dobří známí. Polepšená rebelka si chtěla postavit nový dům v blízkosti domu své matky, ale dva rodinní »kamarádi« se spolčili proti ní a prodali jí pozemek, na kterém nemůže stavět.

Agáta teď nemá vlastní domov, protože její dům v Černém Volu se snaží prodat a provizorně bydlí tam, nebo u své matky. Veronika Žilková je z celé situace samozřejmě pořádně vytočená. „Podvedli ji dva, dá se říct, dobří známí. S Tomášem Cikánkem, od kterého kupovala přes realitku pozemek, si od dětství hrála. Pozemek v Suchdolu si koupila kousek od nás, aby mohla být blízko maminky. Našeho známého právníka a souseda Pepu Křena, kterého znám od svých deseti let, Agáta požádala, aby pohlídal smlouvu. A stalo se to, že se pánové zřejmě domluvili mezi sebou a prodali jí pozemek, na kterém je stavební uzávěra. Smlouva je napsaná tak, že je tam napsáno jen »pozemek«, nikoli »stavební pozemek«,“ stěžuje si Žilková v magazínu Sedmička a dodává, že taková smlouva je leda tak na podpal.

Celý problém je v tom, že v Suchdole se už dlouhé roky jedná o stavbě dálnice a stále není jisté, přes které pozemky by případně vedla. „Agáta má zahrádku mezi dvěma domy a má na ní stavební uzávěru. Normálně v ulici. Ale řekli, že nechtějí zvyšovat počet obyvatel, který by mohli případně protestovat proti dálnici,“ vysvětluje místní kafkárnu herečka. A cena takového bezcenného pozemku je závratná. „Stál čtyři a půl milionu korun a je to sedm set metrů. Agáta si na to půjčila od celé rodiny i banky. Takže myslím, že tenhle podvod a politické čachry budeme splácet do konce života.“

Nakonec tedy Agátě nezbylo nic jiného, než pendlovat mezi domem, který prodává a domem své maminky. Za peníze z prodeje svého starého domu si chtěla Agáta postavit nový dům v blízkosti své rodiny, ale to jí asi nevyjde a stěhovat se musí stůj co stůj. „Kuba samozřejmě nechce bydlet v domě, kde bydlela s jiným mužem, to tak bývá,“ uzavírá Žilková.

 Přečtěte si
cvalda
29. 10. 2013 • 16:30

Až bude Stropnický ve vládě tak jí něco přihraje. A nejen pozemek.

hu2hu
25. 10. 2013 • 10:04

A proč by mělo být ve smlouvě napsáno něco jiného než "pozemek"? Pozemek, kde se dá stavět je pořád jenom pozemek. Právník patrně pohlídal to, co mu zadali. Aby smlouva obsahovala správně předmět prodeje, cenu a pravděpodobně také způsob převodu peněz a vlastnictví pozemku. To, jestli se na pozemeku dá stavět, mu nejspíš nepřikázali ověřovat, protože je něco takového ani nenapadlo. A tak právník neověřoval. Dneska se dá najít územní plán na internetu a nedá to nějakou obzvláštní práci. Minimálně se dají na internetu najít telefonní čísla na magistrát obce a dá se tam zavolat a zjistit si více informací. Když někdo dává víc než 6000 Kč za metr čtvereční pozemku, tak by si na své prachy mohl dávat víc pozor. Naštěstí milé Agátě zůstal ještě jeden dům, ve kterém může složit hlavu.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.