Valérie Zawadská: Zoře Jandové zničila kariéru! Za minulého režimu ji udala! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Valérie Zawadská: Zoře Jandové zničila kariéru! Za minulého režimu ji udala!

Kdo by byl řekl, že by Valérie Zawadská byla schopná ubližovat?
Kdo by byl řekl, že by Valérie Zawadská byla schopná ubližovat? (Aha! – Martin Hykl, David Kundrát)

Dabérka Valérie Zawadská (53) vypadá na televizních obrazovkách jako nonšalantní dáma. V pořadu VIP Prostřeno! však působí až nadmíru zvídavě. Zlé jazyky proto začaly roztrubovat, že Zawadská v tom získala praxi už za minulého režimu. Tehdy u ní vyhrál pud sebezáchovy nad morálkou. Tím, že státní policii donášela na kamarádku Zoru Jandovou (53), jí poškodila kariéru.

Skutečnost o činnosti Valérie Zawadské s tajnou službou vyplavala na povrch, když se zpěvačka a herečka Zora Jandová rozhodla očistit své jméno od podobných praktik, jelikož se objevila v Cibulkových seznamech, které obsahují jména lidí potenciálně spolupracujících s STB.

„Byla jsem pozvána na Bartolomějskou (hlavní sídlo STB - pozn. red.) a nabídli mi spolupráci. Tatínek mi dal radu, ať zahraju naivku, a abych řekla, že neudržím tajemství,“ prozradila Jandová v pořadu České televize 13. komnata.

Fungovalo to. Tajná policie jí vyhodnotila jako člověka, který nemá kladný vztah k socialistickému zřízení a více na spolupráci s Jandovou netrvala. Po vyžádání archiválií, ale se zděšením zjistila, jak to všechno bylo.

Valérie Zawadská, pod krycím jménem Eva, na ní práskla uzurpátorům minulého režimu, že odmítá spolupráci kvůli svému přesvědčení. Vysvětlilo se tím náhlé ukončení angažmá Jandové v Národním divadle a strmý pád skvěle našlápnuté kariéry.

„Překvapilo mě to, protože já to o ní nevěděla. Byla to spolužačka. Je velmi talentovaná, oblíbená a řekněme populární,“ vyjádřila se k odhalení Valérie „Evy“ Zawadské. Nicméně obě známé umělkyně našly společnou řeč a vše si vysvětlily.

„Já si prostě myslím, že člověk, aby se do takové akce pustil, tak musí být připraven odpustit lidem kolem sebe,“ komentovala svoje odhodlání při odhalování skryté pravdy herečka Zora Jandová.Přečtěte si
ivuska1
11. 8. 2012 • 10:53

sorry pro anezat, blbne ni klavesnice, musim si poridit novou.

ivuska1
11. 8. 2012 • 10:51

rry - pro anazat

ivuska1
11. 8. 2012 • 10:50

pro aneza - bohatypodnikatel neni diskutujici, na ktereho reaguji. Proste ho ignoruji , je to totalni vymasteny d.e.b.i.l. bez mozku.

anezat
10. 8. 2012 • 18:58

zvonecek
10. 8. 2012 • 17:37

souhlasím s vámi. Taky mi tak připadala.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.