70. narozeniny Petra Jandy: Dostal obraz! I klíč od pokoje! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. srpna 2022

Svátek slaví Ludvík, zítra Bernard

70. narozeniny Petra Jandy: Dostal obraz! I klíč od pokoje!

Při krájení dortu se sešly všechny zpěvákovy ženy. A nechyběla ani Bohdalka!
Při krájení dortu se sešly všechny zpěvákovy ženy. A nechyběla ani Bohdalka! (Aha! – Marek Pátek, David Kundrát, Martin Hykl, hermina.cz)

Delikatesy v podobě suši, to nejlepší francouzské víno, originální dorty a další dobroty – ale hlavně stovka nejlepších přátel a výborná nálada! Taková byla středeční oslava 70. narozenin zpěváka Petra Jandy, která se konala v luxusní restauraci na Václavském náměstí.

Janda se při placení plácl pořádně přes kapsu, protože bohatá hostina ho stála 100 000 korun! Jeho hosté mu to ale bohatě vrátili, když se předháněli v tom, kdo přinese ten nejlepší a nejoriginálnější dárek!

Mezi dary oslavenec našel obrazy, obligátní alkohol, fotografie, koženou brašnu, stojan na víno ve tvaru kytary, dort v podobě želvy, zlaté trsátko s platinou, ale nechyběl ani shetlandský poník nebo poukaz na deset slepic! Co ale čerstvého sedmdesátníka potěšilo nejvíce?

„Největší radost měl stoprocentně z toho, že přišlo tolik jeho starých přátel, lidí, kterých on si opravdu váží. Říkal, že nechce žádný bouřlivý mejdan s hlasitou muzikou, ale chtěl si s každým sednout a popovídat,“ prozradila Aha! muzikantova dcera Marta Jandová (38).

A jaký dárek si pro něj připravila ona se svým přítelem, gynekologem. Miroslavem Vernerem (34)? „Přinesli jsme mu láhev francouzského šampaňského, na kterém byl uvázaný klíč. Je to klíček od tajemství, které se tatínek dozví až v létě. Jen jsme mu naznačili, o co se jedná, ale přesně neví, o co jde. Jen ví, kam se jede, ale to mu všechno ještě prozradíme, až se domluvíme na termínu,“ záhadně »mlží« rockerka Marta.

Jandu, kterému žena Alice (30) za pár týdnů porodí dcerku Rozárku, na oslavě dojalo také to, že měl opět pohromadě celou svou rodinu, včetně všech dcer a svého staršího bratra.

Pro dárky mu přijela dodávka aneb Co všechno se tu událo

Mistr Karel Gott na oslavu dorazil bez své Ivanky a proslov pro oslavence vymýšlel za »pochodu«. 

Lehce ovíněný oslavenec Janda odcházel z večírku mezi posledními, a to v 1.45 hodin. 

Rockerova těhotná manželka Alice odešla i s dcerkou Anežkou kolem půl deváté. 

Oslavenec byl šťastný, že se mu na večírku sešly všechny jeho ženy a dcery. 

Jiřina Bohdalová nadávala jako špaček! Kvůli uzavírce ve spodní části »Václaváku« musela totiž až k »muzeu« dojít po svých. 

Poblahopřát oslavenci přišla i Jitka Zelenková, která nikterak nezastírala, jak ji zdrtila nedávná smrt maminky.  

Janda dostal tolik darů, že mu pro ně musela přijet speciální dodávka! 

Nejvíc »společensky unaven« byl Miloš Zapletal. Venku dokonce předstíral, že je mrzák a opíral se o deštník, který se pod ním zlomil! 

Zlomený deštník »rozpálil doběla« Zapletalovu manželku, která ho vzteky mrštila do koše a Zapletala seřvala jako malé dítě! 

Mírně opilý Karel Šíp se spokojeným výrazem »brázdil« Václavské náměstí. 

Pozván byl i Daniel Hůlka, který ale kvůli rekonvalescenci po zánětu slinivky na oslavu nakonec nedorazil.

Dárek od prezidenta Klause: Poslal dopis!

Vážený a milý Petře,

dovolte, abych Vám poblahopřál k Vašim krásným sedmdesátinám. Činím tak s radostí a současně trochu s úžasem, protože tento dospělý věk mně k Vám příliš nepasuje. Což myslím samozřejmě jako kompliment a uznání Vaši stálé vitality – nejen tvůrčí.

Nejen pro mou generaci, generaci Vašich současníků, jste legendou, která v šedesátých letech – vedle klasiků Semaforu – prolomila více než jen stojaté vody populární hudby. Rock a big beat vytvořily vlnu, jež předznamenala velký společenský pohyb závěru tohoto desetiletí. Narozdíl od mnoha jiných jste však pouze nekopíroval zahraniční vzory, ale zůstal jste výsostně český a původní. A mimořádně úspěšný. Éra Vašeho Olympiku a písní, které podobně jako mnohé od dvojice Suchý – Šlitr zlidověly, je již součástí naší historie.

Přeji Vám do dalších let stejný tvůrčí elán, který Vás vždy charakterizoval, hodně radosti a spokojenosti v osobním životě.Přečtěte si
zelena.karkulka
4. 5. 2012 • 19:58

ještě napíšete???

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.