Výlet Nyklových z Ulice: Lumírek papal, Vilma pekla | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

Výlet Nyklových z Ulice: Lumírek papal, Vilma pekla

Lumír se cpe, a jeden krajíc mu nestačí...
Lumír se cpe, a jeden krajíc mu nestačí... (TV Nova)

Křupavé rohlíčky, kachnička se zelím a kopcem knedlíků, pár dvojek vína. Tak vypadal výlet Václava Svobody alias Lumíra Nykla z Ulice a jeho seriálové matky na Moravu.

Seriálové štáb čas od času pořádá podobné propagační »spanilé jízdy«. Tentokrát padal volba na malé moravské městečko Velké Pavlovice. Lumír byl původně spíše jen doprovod, první velké zastávka byla totiž v pekárně, a ta zajímala seriálovou majitelku večerky a pekárny Nyklovou (Jaroslava Obermaierová). Nakonec se stal středem pozornosti on, když spořádal na co přišel. V prodejně, ve skladu, přímo ve výrobě…

To Vilma pojala svoji návštěvu vskutku seriozně. Zajímalo ji, jak se ve velkém pečou rohlíky, či zdejší speciální pšeničnožitný chléb. Pekařky z výrazu její tváře pochopily, že jejich práci oceňuje. Nakonec herečka Obermaierová pekařství věnovala Certifikát Vilmy Nyklové.

Lumírek se ovšem nejen rád napapá, ale také nabumbá. Další cesta proto vedla do místního sklípku. Po bohaté snídani herce čekal bohatý oběd v podobě kachničky se zelím a knedlíkem. To se pak samozřejmě muselo pořádně zalít vínem.

Když se pak vyvalila na parkoviště, aby se vrátili do Prahy, Obermaierová ze sebe vysoukala je: „Všude se nás snaží přecpat, ale tohle se nedá ani popsat…“.Přečtěte si
lalia
24. 8. 2015 • 11:11

Lumírek do ulice prostě patří.jeho úsměv a dobrácká povaha pohladí na duši každého.Myslím si ,že i v soukromém životě je to to takový milý mazlivý medvídek,který je na všechny hodný a neřeší svoji váhu.Takoví by měli lidé být a nehnat se na štíhlou postavu a pekáč buchet.Chlap má být jak hora a to Lumírek je,jen ať nám dlouho v ulici zůstane.Oblíbený člověk !

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.