Taťjána Medvecká (70) čtyřnásobnou mámou... a zase cvičí jógu | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Taťjána Medvecká (70) čtyřnásobnou mámou... a zase cvičí jógu

Herečka Taťjána Medvecká (70) je v novém seriálu čtyřnásobnou mámou a zase cvičí jógu
Herečka Taťjána Medvecká (70) je v novém seriálu čtyřnásobnou mámou a zase cvičí jógu (archiv Blesku)

Po sedmdesátce je před kamerou čím dál častěji! Teď dostala Taťjána Medvecká (70) další příležitost a ještě k tomu po boku herce, který téměř deset let netočil. V novém rodinném seriálu Mozaika je jejím manželem Karel Heřmánek (76).

Dřív spolu hrávali, teď se ale před kamerou léta míjeli. „Práce to byla velice zábavná, Karel je skvělý vypravěč s velkým smyslem pro humor. Takže mi vlastně bylo líto, že nám scénář předepisoval náš vztah jako vyprázdněný, místy až konfliktní,“ říká herečka. Hned v prvním díle se totiž ukáže, že – ač jsou oba sedmdesátníci, mají dům a početnou rodinu – hodlají se rozvést.

Taťjana Medvecká: Koho by nejraději zabila?

Video se připravuje ...

„Měla jsem radost, že Alice Nellis napsala seriál, kde účinkují dva senioři – Karel a já, kteří jsou ukázaní jako lidé, kterým život ještě neskončil. Je jim sedmdesát, ale mají svoje zájmy a záliby, chtějí aktivně žít,“ vysvětluje Taťjána. Její postava Heleny Jirsové je v Mozaice učitelkou v důchodu, svobodomyslnou umělkyní, která si najde zálibu v józe. Pro herečku to není poprvé, zkusila si ji už ve filmu Miluji tě modře. „Ve skutečnosti moc necvičím. Ale hodně hraju, nemám auto, chodím všude pěšky a dobíhám hromadnou dopravu,“ vysvětluje tajemství své štíhlé postavy.

To Jindřich (Karel Heřmánek), její muž, je vášnivý mykolog a milovník cestování. Spolu vychovávají čtyři potomky (dva adoptované a dva vlastní) a mají i několik vnoučat. „Všechny »moje děti« byly prostě báječné – skvělí herečtí kolegové a parťáci,“ vzpomínala herečka na půlroční natáčení. „Takže když zavřu oči, vybaví se mi věčně rozesmátý a halasný Marek Adamczyk, David Máj – ten se chechtá spíš do sebe a nalévá si při tom čaj z termosky, Honza Nedbal se svým šibalským pohledem je vlastně velice křehký – během natáčení přetrpěl operaci slepého střeva a měl i ošklivě poraněnou ruku,“ líčí. V seriálu má ještě dceru, kterou hraje Eva Podzimková.

Taťjana Medvecká: Moje duše je mladá, tělo ale už skopičiny nezvládá

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.