Zpěvák Václav Neckář (80): OŠKLIVÝ PÁD, TĚŽKÝ ÚRAZ! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 20. června 2024

Svátek slaví Květa, zítra Alois

Zpěvák Václav Neckář (80): OŠKLIVÝ PÁD, TĚŽKÝ ÚRAZ!

Bratři Jan a Václav Neckářovi
Bratři Jan a Václav Neckářovi (profimedia.cz)

Už skoro půl roku nikde nevystupuje a stejně se vážně zranil. Václav Neckář (80) před dvěma týdny dny doma zakopl, upadl a zlomil si ruku. „Lékaři říkali, že jsem měl štěstí, je to zlomené těsně pod ramenním kloubem, nemuseli mě operovat,“ řekl Aha! zpěvák.

Zranění si způsobil doma a ani nevolal sanitku. Protože ale ruka nepřestávala bolet, jel se synem k lékaři. Po rentgenu bylo jasno...

Měsíc ortéza

Není to v posledních letech ale první nehoda, která se zpěvákovi stala. Před dvěma lety si při vystupování z mikrobusu zranil kotník a byla z toho nepříjemná a vleklá polízanice. Nyní mu opět zlomenina sebere kus vytouženého léta. Ortézu a závěs bude muset nosit ještě nejméně měsíc. Doma mu nejvíc pomáhá syn Vašík a samozřejmě brácha Jan Neckář (75).

Druhý pád

„Horší bylo, že jsem asi týden nato upadl ještě jednou. Naštěstí se mi už nic nestalo,“ svěřil Václav, že při něm stáli všichni svatí. Přijel pokřtít v pořadí už čtvrtou knihu Bronislavu Kubovi (59) Třetí setkání v Hrabalově Kersku. Do Lesního ateliéru, kde Kubovi již 32 let opatrují Hrabalův odkaz, se vypravila i Vaškova kamarádka Jitka Zelenohorská (77). Hrála s ním ve filmech Skřivánci na niti a Ostře sledované vlaky.

Koncert Neckáře odhalil pravdu: Tajemství vztahu s Kubišovou! Víc než přátelství?

Video se připravuje ...

Přišla o vše

Když se Neckář omlouval lidem, že se kvůli zraněné pravé ruce nebude moct podepisovat, posteskla si Jitka Zelenohorská, že ona o všechny knihy s cennými podpisy před lety přišla. „Zrovna když jsem tehdy byla na návštěvě v Praze, vyhořel mi v Berlíně byt. Přišla jsem o všechno. O fotky, knihy, starožitný nábytek, oblečení, zůstalo mi jen pár kousků porcelánu,“ zavzpomínala na těžké chvíle herečka, která se po smrti manžela vrátila zase zpátky do Česka. A prozradila také, že i ona občas upadne. „Chodím raději s hůlkou,“ dodala.

Půl století s Menzelem

V Kersku nemohla chybět ani Míla Řádová (73), pravá ruka režiséra Jiřího Menzela (†82). Právě on totiž filmy podle knih Bohumila Hrabala (†82) točil. Míla, která s oscarovým tvůrcem začala pracovat před 50 lety, nyní zpracovává odkaz Menzela s jeho vdovou Olgou Menzelovou (46) a pracuje také pro Nadační fond JM. O víkendu přijela do Kerska rovnou z filmového festivalu ze Zlína. „Vzala jsem s sebou vnoučata Emu a Matouše. Mají moc rádi Vaškovy písničky, přivezli si i jeho cédéčko,“ prozradila Aha! Řádová.

Vyhrál Spalovač

Michal Herz (63), syn režiséra Juraje Herze (†83), vypadá jako tatínkův odlitek. Jméno má doslova vepsané v obličeji. Je taky režisér, ale věnuje se dokumentu. Filmy, které natočil jeho otec a mezi něž patří například Holka na zabití, Holky z porcelánu, Den pro mou lásku, Morgiana nebo Petrolejové lampy, znají už dvě generace diváků. „Já mám ale z otcových filmů ale nejraději Spalovače mrtvol,“ přiznal Michal.

Koncert k 80. narozeninám: Neckář šokoval, v jaké je formě!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.