Nemocný Jan Kačer: Odešel z nemocnice ve vážném stavu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Nemocný Jan Kačer: Odešel z nemocnice ve vážném stavu!

Jan Kačer z nemocnice odešel na revers
Jan Kačer z nemocnice odešel na revers (Archiv Blesku)

Všude dobře, doma nejlépe. To si zřejmě řekl Jan Kačer (87), když se rozhodl opustit motolskou nemocnici, kde bojoval se zápalem plic. „Dobré to ještě není,“ svěřil deníku Aha! sám herec a režisér ze svého bytu. „Právě tady mám zdravotní sestru,“ dodal.

Hlas otce rodu Rubešů ze seriálu Rodinná pouta, resp. Velmi křehké vztahy, už ale zněl tak, jak jsme zvyklí. Po kašli ani památky a dech taky v pořádku. Sbírka neduhů Po téměř třech týdnech je z plicního oddělení opět doma. „On o tom moc nemluví, ale jeho stav se zlepšil,“ ujistil Kačerův kamarád a kolega Vlastimil Venclík (80). „Vzhledem k jeho obecnému zdravotnímu stavu je to skvělé. Vyjádřil jsem obdiv jeho nezměrné vůli a on se bránil,“ dodal Venclík s úsměvem. Já se ploužím Měl na mysli především operaci srdeční chlopně před dvěma lety a také cyrhózu jater, kterou Kačer, ač nikdy nepatřil mezi nezřízené pijáky, stejně trpí. Má také už kvůli neuropatii roky potíže s chůzí, otékají mu nohy a má bolesti. „Já nechodím, já se ploužím,“ ohodnotil sám sebe. Naposledy si Jan Kačer zahrál v roce 2022 ve filmu Barcarole, který natočil jeho žák Igor Chmela.

Jan Kačer – filmovou kariéru českého Marcella Mastroianniho přerušily tanky

Video se připravuje ...

Z primáře je nyní pacient

Jako vzpomínku na zesnulého baletního mistra Vlastimila Harapese (†77) odvysílala Česká televize v neděli odpoledne film Operace mé dcery, ve které hrál Jan Kačer primáře. „Vidíte, to je ta změna. Teď je ze mě pacient,“ zažertoval herec. Harapesovu ženu měla ve filmu hrát Marta Vančurová (75), stejně jako krátce předtím ve snímku Den pro mou lásku. Jenže herečka měla už podepsanou smlouvu na jiné natáčení, takže manželku nakonec ztvárnila Jana Šulcová (†76).

Nemá doma ani svou knihu

Před dvěma lety Jan Kačer napsal knihu Zadními vrátky. Vzpomíná v ní na dětství i na slavné kolegy. Byla hned vyprodaná. „Víte, že ji doma ani nemám?“ postěžoval si autor.

Jan Kačer v 86 letech poprvé na MFF KV: Přijel jsem, abych mluvil o Brejchové

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.