Cirhóza jater! Jan Kačer (†87) ale trpěl nevinně | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Cirhóza jater! Jan Kačer (†87) ale trpěl nevinně

Ještě v roce 2023 byl hostem karlovarského filmového festivalu.
Ještě v roce 2023 byl hostem karlovarského filmového festivalu. (M. Pátek, archiv Blesku)

Osud mu naložil i hodně dal. Herec a režisér Jan Kačer (†87) patřil mezi nejpohlednější muže před kamerou. Zároveň měl velký talent a bystrého ducha. Zdravotně byl na tom ale bídně, stonal pomalu s každým orgánem v těle. A ještě k tomu měla jeho milovaná »Diviška« (manželka Nina Divíšková, †84) Alzheimerovu chorobu.

Velký strach o něj rodina měla poprvé v roce 2021. Byl to stejný rok, kdy zemřela jeho žena Nina. Kačer zkolaboval a skončil v rukou kardiologů. Bylo mu špatně, vyděšená rodina tedy raději zavolala sanitku. Udělala dobře, ukázalo se totiž, že herec potřebuje novou srdeční chlopeň. Slavný otec Rubeš ze seriálu Rodinná pouta se v motolské nemocnici podrobil nezbytné operaci srdce. „Trvala asi půl hodiny,“ řekl herec s úlevou po zákroku, kdy mu do těla dali prasečí orgán. „Je mi dobře, ale jsem ještě chatrný,“ dodal tehdy.

Jan Kačer na MFF KV: Přijel jsem, abych mluvil o Brejchové

Video se připravuje ...

Jenže... skoro vzápětí následovala další diagnóza, a tu opravdu nikdo nečekal. Lékaři našli Kačerovi cirhózu jater. „Žiju dost střídmě, nikdy jsem nebyl velký piják,“ divil se herec překvapivé diagnóze, která je vnímána hlavně jako následek nezřízeného pití. Necpal se bůčkem a husou či kachnou a často říkal, že člověku v určitém věku chutnají víc než maso třeba obyčejné brambory na loupačku. Možná za jeho problémy mohla žloutenka, kterou nevědomky, stejně jako desetitisíce Čechů, přechodil. Játra měl ale každopádně poškozená.

Nakonec Kačerovi selhaly plíce. V květnu prodělal těžký zápal plic a lékaři ho okamžitě hospitalizovali. Herec opět skončil opět v Motole, kde už mu tolikrát zachránili život a postavili ho obrazně na nohy. Tentokrát z nemocnice odešel sám, na revers. Chtěl být doma mezi nejbližšími. „Není to dobré,“ prozradil deníku Aha! jen 5 dní před smrtí...

Lži ve Stardance a hrozí Maraiovi konec? A šokující diagnóza Kačera

Video se připravuje ...Přečtěte si
ceskarebelka
26. 5. 2024 • 17:55

cirhozu jater může dostat i z některých léků.

Dianthos
26. 5. 2024 • 10:52

Trpěl nevinně? To znamená co?
Že žil střídmě a pil střídmě a přesto měl cirhózu jater?
Mnoho lidí pije hodně a játra mají v pořádku. Alespoň je vidět, že cirhóza s alkoholem nesouvisí.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.