Z britské vévodkyně africkou princeznou: Meghan překonala Kate | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. května 2024

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Z britské vévodkyně africkou princeznou: Meghan překonala Kate

Z Meghan se stala princezna
Z Meghan se stala princezna (Archiv Blesku)

Vděk a slzy dojetí. Tak zakončila Meghan Markleová (42) třídenní turné po Nigérii, na které se vydala s manželem princem Harrym (39). Do Afriky odjela jako Brity zavržená vévodkyně, domů se vrací jako právoplatná princezna!

Tři monarchové tradičních království uvnitř nejlidnatější země kontinentu se rozhodli udělit britské vévodkyni titul nejčestnější – Ada Mazi, Omu z Arochukwu. Ada Mazi můžeme přeložit jako »dcera vůdce« a Omu značí »nejvyšší mezi ženami«. Význam obřadu pak podtrhuje fakt, že afričtí králové opouštejí své paláce jen při zásadních událostech a kvůli hostům, k nimž chovají nejvyšší úctu. „Nesmírně si této pocty vážím. Chybí mi tu mé děti, ale je symbolické, že právě na Den matek jsem měla možnost poprvé navštívit svou mateřskou zemi,“ svěřila se Meghan bezprostředně po ceremonii.

Harry a Meghan na filmové premiéře

Video se připravuje ...

„Děkujeme moc za vřelé přijetí. Ani nevím, jak jsem se k tomuto nachomýtl, ale být svědkem takto významného momentu mé ženy pro mě znamená neskutečně mnoho,“ doplnil princ Harry. Titul princezny navíc patří pouze jí (nevyvdala ho), pokud by tak na londýnském dvoře měli dodržovat protokol, musela by se princezna Kate (42) poklonit Meghan, ne naopak! S novou hodností se jí navíc vrací oslovení »Její královská Výsost«, které opuštěním života po boku snobské královské rodiny ztratila...

Víte, že...

...Meghan Markleová je ze 42 % nigerijské krve? Odhalil to test DNA.

Nigérie

Je země, v níž žije pětina všech obyvatel Afriky (cca 219 milionů). Rozloha činí 923 768 km², což je o 700 tisíc km² více než Spojené království. Jde o federativní republiku, v rámci níž ovšem fungují starobylá království.

Harry a Meghan to rozjeli na koncertě Beyoncé. Společnost jim dělala Meghanina maminka Doria Ragland.

Video se připravuje ...Přečtěte si
Dianthos
20. 5. 2024 • 19:36

Tak to je síla. Proto asi palác zuří.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.