Rozhodnutí krátce před smrtí: Simona Postlerová (†59) OPUSTILA SVŮJ KOSTEL | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 22. července 2024

Svátek slaví Magdaléna, zítra Libor

Rozhodnutí krátce před smrtí: Simona Postlerová (†59) OPUSTILA SVŮJ KOSTEL

Simona Postlerová
Simona Postlerová (Alexandr Malachovský, Michal Protivanský, archiv Divadla na Vinohradech, archiv)

Chodila pravidelně číst z bible do kostela Sv. Ludmily na náměstí Míru. Před pár měsíci ale Simona Postlerová (†59) začala být »Ludmile« nevěrná a objevovala se spíš v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad. Proč?

Vždyť v chrámu na náměstí Míru se loučila v roce 2016 se svým manželem, hudebníkem Zdeňkem Hráškem (†62), kde za něj rok po smrti nechala sloužit i mši. Před třemi lety tu dala před svatbou požehnání dceři Janě Magdaléně (32) a právě v kostele na »Míráku« v úterý proběhne za herečku i zádušní mše. „Paní Postlerovou k nám před pár měsíci přivedla jedna paní, která k nám na mše pravidelně chodí. Prý by u nás ráda předčítala z bible. Byli jsme jenom rádi,“ dozvěděli jsme se ve farní kanceláři kostela na náměstí Jiřího z Poděbrad s tím, že mše se tu slouží dvakrát denně, v 8 ráno a v 18 hodin.

Simona Postlerová prozradila jedno jméno! Tuhle herečku namlouvá úplně nejradši

Video se připravuje ...

Měla to blíž

„Paní Postlerová chodila vždy na 18. hodinu, zašla si do sakristie (místnost k uchovávání bohoslužebných předmětů – pozn. red.) pro čtení a četla. Nebylo to pravidelně, ale celkem dost často,“ prozradila pracovnice farnosti. Na otázku, proč vyměnila »Mírák« za »Jiřák«, odpověděla: „S panem farářem Houkalem si velmi rozuměla, ale bylo to myslím proto, že bydlela za rohem a nemusela se nám přizpůsobovat. Naopak, my jsme jí vycházeli vstříc.“ Právě tady Simona četla z bible naposledy. Jen pár hodin předtím, než ve svém bytě zemřela...

Kněz až z Olomouce

Proč se tedy poslední rozloučení koná v kostele na »Míráku«? „Určitě to chtěly děti kvůli tatínkovi a my to naprosto chápeme,“ komentovali to v kostele na »Jiřáku«. Je ale s podivem, že mši za Simonu nebude v bazilice Sv. Ludmily sloužit zdejší farář Jakub Berka, ten se bude loučit jen za farnost. Rodina si totiž na zádušní mši pozvala Boguslawa Stanislava Surmu až z olomouckého arcibiskupství! „Na to nemám vysvětlení, zřejmě to bude rodinný přítel,“ myslí si pracovnice farní kanceláře. Surma před časem sloužil v bazilice Sv. Ludmily.

Nastávající babička Simona Postlerová opatrně přesto radostně: O přípravě na nejkrásnější roli

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.