Dnes pohřeb Simony Postlerové (†59): Šest farářů u rakve | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. července 2024

Svátek slaví Jakub, zítra Anna

Dnes pohřeb Simony Postlerové (†59): Šest farářů u rakve

V bazilice svaté Ludmily se odslouží mše za Simonu Postlerovou
V bazilice svaté Ludmily se odslouží mše za Simonu Postlerovou (archiv Blesku)

Byla to dvě její nejmilejší místa. Simona Postlerová (†59), kterou našli 5. května mrtvou v jejím bytě, trávila čas hlavně v Divadle na Vinohradech a pak v bazilice svaté Ludmily nebo v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně. Na jevišti se rozdávala divákům, v chrámech četla slovo Boží. V tichu svatostánků nacházela útěchu před pozemskými bolestmi. Právě milovaný manžel Zdeněk Hrášek (†62), kterého jí v roce 2016 vzala rakovina, obrátil herečku na víru.

Křest a svatba

„Pokřtít jsem se nechala až v šestadvaceti letech,“ prozradila herečka už před dvaceti lety. Řekla také, proč k tomu došlo. „Nemohla jsem přijmout, že život skončí a po něm už nic není. Z nicoty jsem měla deprese,“ připustila. S pocitem prázdnoty jí moc pomohl právě Zdeněk. „Díky němu jsem nacházela odpovědi na mé otázky,“ vysvětlila herečka. Víra ji držela nad vodou, když milovaný muž zemřel a syn Damián (30) dostal do vínku dvě těžké nemoci – Aspergerův syndrom a schizofrenii. Jen díky pevné víře dokázala s problémy tak dlouho bojovat.

Šest farářů

Dnes se bude se Simonou loučit u Ludmily hned 6 farářů. Přijedou zblízka i zdaleka, Stanislav Surma až z Arcibiskupství Olomouc. Za farnost, kde herečka svým hlasem potěšila mnoho lidí, promluví kněž Jakub Berka. Zastoupen bude i kostel na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Simona Postlerová prozradila jedno jméno! Tuhle herečku namlouvá úplně nejradši

Video se připravuje ...

 

Poslední rozloučení

Vinohradské divadlo bude dnes otevřeno již od 10:00. O hodinu později začne smuteční obřad s proslovy a čestnou stráží u rakve s ostatky. Mše v bazilice svaté Ludmily začíná ve 13:00.

Vrácená role

Simona měla hrát v roce 1998 ve vinohradském divadle titulní postavu Markýzy de Sade. Jenže když si přečetla scénář, bylo jí z něj fyzicky zle. Říkala si, že je jen přecitlivělá, a zkusila text po několika dnech znovu. Nebylo to o mnoho lepší a roli odmítla. Bylo z toho pozdvižení. Nakonec markýzu hrála její kolegyně Zlata Adamovská (65), ale inscenace byla stejně po necelých 10 měsících stažena z repertoáru...

Nastávající babička Simona Postlerová opatrně přesto radostně: O přípravě na nejkrásnější roli

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.