Nemocný syn Postlerové (†59) rizikem pro sebe i okolí: Starosta v akci! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Nemocný syn Postlerové (†59) rizikem pro sebe i okolí: Starosta v akci!

Syn Simony Postlerové trpí schizofrenií a Aspergerovým syndromem.
Syn Simony Postlerové trpí schizofrenií a Aspergerovým syndromem. (archiv Blesku)

Další osud vážně nemocného syna Simony Postlerové vyvolává řadu otázek. Damián (30) trpí autismem, je u něj potvrzený Aspergerův syndrom, a zároveň mu byla diagnostikována schizofrenie. I tak ale bez pomoci zůstává již několik dní po sobě v bytě své náhle zesnulé matky...

Potřebuje denní péči, ale nemá nikoho, kdo by mu ji poskytl. Vážně nemocná babička Jana (80) se o něj starat nemůže, sestra Jana Magdalena (32) mu sice pomáhá, ale na tak velký rozsah nestačí, z právního hlediska je Damián soběstačný a nemá nárok na umístění do léčebného zařízení.  

Manželka režiséra Janáka Romana Goščíková: Těhotenské bříško!

Video se připravuje ...

Podle svědectví blízkého souseda, akademického malíře docenta Pavlíka, který měl k rodině velmi blízko a za kterým Damián přišel v osudný den, protože nemohl maminku probudit, nemůže zůstat sám. Naznačil při tom, že Damián může být i nebezpečný. „Byl jsem u toho, když ji napadl, dal jí pěstí, až ji srazil na zem, a pak se omlouval. Jeho lékařka varovala, že může být nebezpečný, ale Simona na to nedbala,“ podal vyjádření deníku Blesk. 

Situaci řeší i Praha 2, jakožto výhradní vlastník vinohradského bytu, kde herečka se synem žila.  „V současné chvíli je v péči rodiny a Praha 2 komunikuje s jeho lékařkou, magistrátem, sestrou Janou a určitě bude o Damiána řádně postaráno. Osobně dohaduji možnosti s paní náměstkyní primátora Alexandrou Udženijí,“ vyjádřil se starosta Prahy 2 - Jan Korseska.

Simona Postlerová prozradila jedno jméno! Tuhle herečku namlouvá úplně nejradši

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.