Pohřeb Simony Postlerové (†59) se blíží: Kdo promluví nad rakví? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Pohřeb Simony Postlerové (†59) se blíží: Kdo promluví nad rakví?

Simona Postlerová
Simona Postlerová (Alexandr Malachovský, Michal Protivanský, archiv Divadla na Vinohradech, archiv)

Divadlo na Vinohradech připravuje poslední rozloučení se svou hvězdou Simonou Postlerovou (†59). Nejtěžší role jsou zčásti rozdělené. Podle informací Aha! mají nad rakví promluvit např. Regina Rázlová (76) nebo Václav Vydra (68), kteří patřili nejen mezi hereččiny kolegy, ale také blízké přátele.

Přípravný tým rozloučení vede sám ředitel vinohradské scény Tomáš Töpfer (73). Do toho intenzivně řeší přeobsazování inscenací po zesnulé kolegyni včetně Českého románu, v němž měla Simona hlavní ženskou roli, a proto ho zatím museli stáhnout z programu. „Děkuji jménem celého souboru za projevenou soustrast. Všechny nás její odchod v tak mladém věku šokoval a je nám to nesmírně líto,“ napsal Töpfer na webových stránkách divadla.

Nastávající babička Simona Postlerová opatrně přesto radostně: O přípravě na nejkrásnější roli

Video se připravuje ...

„Odchod Simony Postlerové je pro naše divadlo velkou a nenahraditelnou ztrátou,“ dodal ředitel. Ve spolupráci s kolegy teď vybírá nejen řečníky nad rakví, jimiž nebudou pouze Vydra a Rázlová, ale také ti, kteří budou na jevišti stát čestnou stráž. „Hlásí se mnoho kolegů Simonky, jak současných, tak bývalých,“ prozradil Aha! zdroj z divadla. To je připravené po úterním dopoledním pohřbu Postlerové večer normálně hrát. Na programu má představení Danny Smiřický.

V divadle i kostele

Veřejné rozloučení se Simonou Postlerovou se ve vinohradském divadle odehraje v úterý 14. května od 10 do 11:45 hod. Od 13. hodiny pak bude následovat mše svatá v nedalekém kostele sv. Ludmily na náměstí Míru.

Simona Postlerová prozradila jedno jméno! Tuhle herečku namlouvá úplně nejradši

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.