TV Nova láka na svůj program: Největší taháky jara! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 26. května 2024

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

TV Nova láka na svůj program: Největší taháky jara!

Petr Lněnička v roli vyšetřovatele Jiřího Markoviče (vlevo) s Václavem Neužilem.
Petr Lněnička v roli vyšetřovatele Jiřího Markoviče (vlevo) s Václavem Neužilem. (Foto TV Nova, ara)

Milovníci kriminálek podle skutečných případů by měli zbystřit! Po úspěchu minisérie Metoda Markovič: Hojer naservíruje televize Nova divákům pokračování. Petr Lněnička (44) coby legendární vyšetřovatel Jiří Markovič (†79) tentokrát pátrá po spartakiádním vrahovi Jiřím Strakovi (54)!

Šestidílná detektivka o dopadení sériového vraha a kanibala Ladislava Hojera (†28) měla tak nadšené divácké ohlasy, že se Nova rozhodla natočit další sérii. Tentokrát zmapuje další slavný případ Jiřího Markoviče z roku 1985. Oproti primitivnímu prosťáčkovi Hojerovi bude mít šéf pražské mordparty daleko záhadnějšího protihráče – spartakiádního škrtiče s tváří dítěte Jiřího Straku, kterému bylo v době jeho násilnického řádění teprve 16 let.

Klamal jak chlapecky nevinným zjevem, tak chováním. Byl nadprůměrně inteligentní, líbil se dívkám, přesto po nocích přepadával, znásilňoval a vraždil. Na rozdíl od případu Hojera, kdy pachatel projektoval vzory chybějících rodičů, je to v případě Straky naopak. Jiří Markovič, který má v té době skoro stejně starou dceru, si nutně pokládá otázku, jak by se zachoval v případě, že by byl rodičem Straky on...

Rozhovor s režisérem Metody Markovič

Video se připravuje ...

Ve druhé sérii fanoušci nepřijdou o hlavní tahouny první série – Petra Lněničku (44), Václava Neužila (44), Sarah Haváčovou (33) či Adama Mišíka (26). „I na postavy, které byly doteď vedlejší, čekají velké věci právě v dalších sériích,“ prozradil režisér Pavel Soukup (33). Úspěch jedničky je pro celý tým ale velký závazek. „Abychom naplnili a možná i předčili divácká očekávání. Už teď snad můžu naznačit, že bude v lecčem jiná a Markovičova metoda v ní bude procházet těžkými zkouškami,“ naznačil kreativní producent Voyo Tomáš Hruška.

Ožije i Studna z Majora Zemana

Na obrazovky se po 45 letech od natočení seriálu 30 případů majora Zemana objeví kultovní díl s názvem Studna. Šestidílná série Terezy Kopáčové (54) opět připomene jeden z nejděsivějších případů české kriminalistiky z února 1968. Otec tehdy zabil sekerou manželku, podpálil dům a přiměl jejich jediného syna, aby podřezal nejen stromy v zahradě, ale i sebe, pak ho shodil do studny a skočil za ním. „Chceme vyprávět příběh rodiny, v jejímž čele stojí Standa. Ten měl na začátku humor, šarm a ambice vybudovat a ochránit svou rodinu... Jeho ambice ale byly zřejmě větší než schopnosti čelit nástrahám a správně se ve správný čas rozhodovat,“ shrnula Kopáčová, jež do role paranoidního Brůny obsadila Davida Švehlíka (51).

Petr Lněnička - Jarní program Novy

Video se připravuje ...

Od Milionářů po Ivetu

Diváci se dočkají dvou odlehčených detektivek Buldok z Poděbrad a Vraždy v kraji. Děj se bude točit kolem Sabiny Remundové (51) v roli cholerické policajtky Radky, se kterou bude osm případů vyšetřovat Marek Adamczyk (36) coby její pedantský šéf. Podobně odlehčené vyšetřování zločinů slibuje seriál Vraždy v kraji. Plukovníka Kučeru v seriálu ztvární Ondřej Sokol 52).

Další z rodinných komediálních novinek je seriál Milionáři. V osmi epizodách bude sledovat partu kamarádů, kterým změní život pohádková výhra v loterii. A v květnu bude mít premiéru dokumentární triptych Málo mě znáš o tragicky zesnulé zpěvačce Ivetě Bartošové (†48), který přinese i dosud nezveřejněné snímky ze života popové princezny. První díl uvidíte na Nově už 5. května.Přečtěte si
mika
5. 4. 2024 • 12:21

kriminálka Anděl je moc povedená....někdy kouknu i na opakování...

Jitka Dittrichová
5. 4. 2024 • 09:10

Bohužel, to je život,je to spíš o geniálním panu Markovičovi.Kdo nechce ,nemusí se koukat,ale stojí to za to.

Michelin
5. 4. 2024 • 07:42

To je samá krev , násilí , bída ...

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.