Petra Špalková o hraní s dcerou (10): Skáče jako veverka! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 22. května 2024

Svátek slaví Emil, zítra Vladimír

Petra Špalková o hraní s dcerou (10): Skáče jako veverka!

Andělka s maminkou Petrou během natáčení.
Andělka s maminkou Petrou během natáčení. (Foto ČT/Martin Popelář)

Druhá řada minisérie Stíny v mlze je tady a s nimi i oblíbená dvojice ostravských detektivů. Petra Špalková (49) a Jiří Vyorálek (49) dřív policisty nehrávali, až teď. Čekalo je nejen střílení, ale i nejeden nelehký úkol – třeba jíst celý den gyros!

Jsou stále v jednom kole, na jídlo nemají čas. A tak si mezi vyšetřováním vražd odskakují na oběd do rychlého občerstvení. Na tom není nic neobvyklého, jenže pro herce to žádná idylka není. Všechny scény v bufetu napříč všemi díly seriálu se totiž točily během jednoho dne! „Představte si, že máte v šest ráno začít jíst gyros a do půlnoci natáčet stále další a další scény, v nichž pořád jíte gyros,“ popsala Petra Špalková v rozhovoru pro iDNES. „Takže jsem se už od začátku rozhodla, že Magda je na dietě a bude jíst salát a hranolky. Naštěstí jsem při těch scénách hodně mluvila, takže jsem toho zase až tolik sníst nemusela,“ líčila herečka, která, ač má na kontě České lvy, poprvé hraje takto velkou seriálovou roli.

7 pádů dnes: Špalková prozradila, jak to má po svatbě se jménem

Video se připravuje ...

Vražedkyně s brokovnicí

Před první sérií ale režisér Radim Špaček hledal obsazení, které by do té doby nehrálo hlavní role ve sledovaných detektivkách. „Já jsem dřív v kriminálních seriálech hrála, Jura taky hraje v Poldovi, ale patologa. Jenže já jsem většinou hrála vražedkyně, epizodní postavy. Takový ty hodný paní, co se pak ukáže, že mají někde schovanou brokovnici, se kterou umějí střílet,“ vysvětlovala herečka. Mimochodem – se zbraní jí to ve skutečnosti jde. „V seriálu je Petra vykreslena, že neumí střílet a Jura umí střílet dobře. Ale doopravdy je to obráceně,“ práskl na ni odborný poradce Petr Volek, který na herce dohlížel.

Kvůli dceři přepisovali scénář

Zajímavé je i to, že Petra tu poprvé v životě hraje s vlastní dcerou Andělkou. Zatímco v první sérii se kolem ní vše točilo, ve druhé lehce ustupuje do pozadí. Původně ale byla role dcery psaná pro starší, zhruba jedenáctiletou holčičku, žačku čtvrté třídy. Jenže pak se ozval režisér s tím, aby přivedla na konkurz Andělku. Viděl ji naživo, líbilo se mu, jak na sebe s mámou slyší. „Jenomže ona tehdy nastoupila do první třídy, bylo jí čerstvě šest let... Takže se scénář přepisoval tak, aby byl pro mladší holčičku,“ vzpomínala herečka. 

David Prachař o Metodě Markovič: Bál jsem se chodit ven!

Video se připravuje ...

Veverka na posteli

Paradoxně z toho, že si dceru do seriálu vybrali, hned nadšená nebyla. „Je to náročnější, protože pořád nepřestávám být její matkou. Takže kromě toho, že se starám o svoji roli, která je komplikovaná, tak se starám o ni a o její potřeby,“ vysvětluje herečka. „Na hotelu v Ostravě spí se mnou. A já si pamatuju, jak ji Radim Špaček s Jarinem Pleslem rozdováděli při nějakém záběru, a já jsem říkala: Tak jestli ji takto »rozhajpujete« navečer, tak si půjdete na ten pokoj uspávat. Do jedenácti večer pak skáče po posteli jako veverka a já se potřebuju učit,“ usmívala se.

Celý článek naleznete v tištěné podobě Nedělního Aha! (14. 4. 2024)Přečtěte si
marci11
14. 4. 2024 • 11:01

Petru Špalkovou mám jako herečku ráda a její dcera Andělka hraje také výborně. Stíny v mlze je dobře natočený seriál.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.