Po 25 letech! Holubová, Stašová, Polívka: Velké setkání hvězd Pelíšků | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 19. května 2024

Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek

Po 25 letech! Holubová, Stašová, Polívka: Velké setkání hvězd Pelíšků

Zleva Holubová, Stašová a Donutil, nahoře Kodetová a Cibulka.
Zleva Holubová, Stašová a Donutil, nahoře Kodetová a Cibulka. (Foto ČRo, Space Films, ara)

Neuvěřitelných 25 let od premiéry kultovního filmu Pelíšky uplyne letos 8. dubna. Jeho hlavní protagonisté oslavili výročí o několik dní dříve ve vysílání Českého rozhlasu. Do svého pořadu Tobogan je pozval moderátor Aleš Cibulka (46). Eva Holubová (65) odtajnila pikantnost.

Kromě Holubové dorazili Miroslav Donutil (73) i Bára Kodetová (53), dcera představitele Krause Jiřího Kodeta (†67). Nechyběla ani Simona Stašová (69), kterou role Šebkové v roce 1993 katapultovala mezi hereckou elitu. Holubová zavzpomínala např. na natáčení postelové scény s Jaroslavem Duškem (62).

„Došli jsme ke scéně, kdy Saša s učitelkou Evou vypijí lahev, tančí, odeberou se do ložnice a pár teček... Ptala jsem se, co znamená pár teček. Zajímalo mě, kam chtějí zajít. Hřebejk říkal – kam až nás pustíš... A Dušek na to – neboj, já půjdu jen na krajíček! To bylo strašný...“ vzpomíná herečka. „Když přišel den D, vzala jsem si dvoje spoďáry, protože mi bylo jasný, čeho je Dušek schopný. A taky jsem si ještě půjčila od Simonky Stašové stahovačky. Nechápu, jak jsem to na sebe nandala, protože pak je ze mě museli odstřihávat,“ dodala Holubová s úsměvem.

Uzlinka z Pelíšků po 25 letech! Jak vzpomíná na natáčení?

Video se připravuje ...

O životě za komunistů

Režisér Jan Hřebejk (56) podle Stašové trefil dobu, tedy v pravou chvíli připomněl osudný rok 1968. „Ukázal, že i ti komunisti byli normální lidé, kteří tomu opravdu věřili,“ prohlásila herečka v ČRo. „Pelíšky jen odkryly normální lidi, kteří se i za komunistů snažili žít,“ dodala dcera Jiřiny Bohdalové (92) s tím, že dnes jsme jako republika samozřejmě západním státem. „Tehdy jsme zase byli celí ruští,“ uzavřela Stašová, která měla v úterý 69. narozeniny.

Eva Holubová s rodinou: Bujaré večírky? Mandlová a Gollová by nám natrhly prdku!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.