Venca Konopník z komedií Slunce, seno... Už byste ho nepoznali! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Venca Konopník z komedií Slunce, seno... Už byste ho nepoznali!

Broněk Černý jako Venca Konopník v roce 1983.
Broněk Černý jako Venca Konopník v roce 1983. (Foto Aha! – D. Kundrát, Facebook, ara)

Čas neúprosně letí a zastavit ho nedokážou ani někdější filmové hvězdy. Tou býval i idol dívčích srdcí Broněk Černý (63) alias Venca Konopník z kultovní komediální trilogie Slunce, seno..., kde se o něj ženy doslova rvaly! Jak vypadá dnes?

Z černovlasého kluka se stal chlap jako hora a poznal by ho jen málokdo! Když se však usměje, je to stále ten starý známý Venca Konopník z Hoštic! Bude to již neuvěřitelných 41 let, co se Broněk Černý náhodou ocitl na natáčení nově chystané české komedie Slunce, seno, jahody. „Šel jsem se přihlásit jako kompars, abych dostal slíbenou stovku na pivo. Místo toho jsem dorazil na konkurz,“ svěřil Černý před lety. Tam si ho však všiml režisér Zdeněk Troška (70) a vybral ho do hlavní role Vency Konopníka. A jelikož ji Černý i bez jakýchkoliv hereckých zkušeností zvládl jako skutečný profík, objevil se i v dalších dvou dílech: Slunce, seno a pár facek (1989) a Slunce, seno, erotika (1991).

Z herce kamioňákem

Přestože si pak Broněk Černý zahrál ještě v několika snímcích jako třeba Holka na krátkou trať, Zelená léta nebo Tísňové volání, nejisté herecké řemeslo nakonec opustil a stal se řidičem kamionu. Roli ve filmu by však možná přijal i dnes. „Kdyby nějaká nabídka přišla, asi bych se nebránil. Už by to bylo jiné,“ přiznal před lety Černý v rozhovoru pro Strakonický deník.

V roce 2022 se zúčastnil premiéry muzikálu Slunce, seno, jahody.

Filmové chyby v notoricky známé komedii Slunce, seno, jahody

Video se připravuje ...

Slunce, seno... zase spolu! V Hošticích po 40 letech

Stará garda se dá letos opět dohromady, aby společně oslavila čtvrté kulaté výročí komedie Slunce, seno, jahody! To proběhne ve velkém stylu – a kde jinde než právě v jihočeských Hošticích! Při příležitosti oslav 40 let od premiéry filmu se tam 6. července 2024 uskuteční letní rodinný festival Slunce, seno 40, na který se sjedou i hlavní protagonisté filmu, v čele s režisérem Zdeňkem Troškou.

„Hoštice jsou pro mě synonymem mého života. Nakonec už samotné hlášky, skeče a děj vychází z mého dětství. Z toho, jak jsme žili, co bylo u nás v rodině i na vesnici běžné a co jsme prožívali,“ těší se režisér. Na místo ale dorazí i další hvězdy filmu jako Jiří Lábus (74) alias živočichář Béďa, Jaroslava Kretschmerová (68) alias Evík, Servírka Miluna Petra Pyšová (56) a chybět nebude ani Venca alias Broněk Černý. Návštěvníci se mohou těšit nejen na besedu a autogramiádu herců, ale i na výstavu velkoformátových fotografií, prohlídku vesnice a návsi nebo soutěže. Vše se samozřejmě ponese v duchu slavných trilogií z Hoštic. 

Muzikálová hvězda Michaela Tomešová: V rozevlátých šatech ukázala skoro vše!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.