Tajemství odpadlice ze soutěže Peče celá země: Neteř Schelingera! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. března 2024

Svátek slaví Kamil, zítra Stela

Tajemství odpadlice ze soutěže Peče celá země: Neteř Schelingera!

Odpadlice ze soutěže Peče celá země: Sylvie je neteř zpěváka Jiřího Schelingera (†30)!
Odpadlice ze soutěže Peče celá země: Sylvie je neteř zpěváka Jiřího Schelingera (†30)!  (M. Rušinová, ČT)

Kamrádům z Peče celá země se postarala o pořádné překvapení. Až v průběhu soutěže totiž zjistili, že Sylvie Schelingerová (29), která opustila soutěž minulou sobotu, nemá slavné příjmení jen shodou okolností, ale je příbuzná legendárního zpěváka Jiřího Schelingera (†30).

Sympatická flétnistka, která hraje v orchestru i sólově a sbírá na soutěžích jednu cenu za druhou, pochopitelně nikomu nevysvětlovala, čí je neteř. Nakonec se přece jen zmínila, že právě ona je příbuznou hudebníka se smyslně chraplavým hlasem. Je dcerou muzikanta Milana Schelingera (†70), který zemřel přesně před rokem – 10. 2. 2023. „Nikde to nevytrubuju, takže teď to bylo asi poprvé, kdy jsem to řekla. Když jste v televizi a kouká na to milion lidí, tak není důvod se za to stydět,“ řekla v živém streamu na Instagramu Martinu Šlencovi (40), který zatím v soutěži zůstává.

Moderátor Peče celá země Kopta: Ponížení kvůli Bebarové!

Video se připravuje ...

Nepotkali se

„Moje generace ho zažila, ale ti mladší už si ho možná nepamatují,“ reagoval na Sylviino odhalení Martin. Po Schelingerovi, kterého proslavila písnička Holubí dům, lásku k pečení ale nepodělila. „Já myslím, že máme společnou jenom tu hudbu,“ prozradila. Schelingerův život ukončil v roce 1981 skok z bratislavského mostu do Dunaje, takže ho neměla šanci poznat. „Já se narodila až v roce 93,“ shrnula Sylvie. Schelinger byl osudný večer v Bratislavě, kde si ve vinárně údajně přisedl k mladému páru. Zadané slečně se však věnoval víc, než bylo zdrávo. Oba muži se pak měli o dívku »utkat v souboji «, tedy skočit z bratislavského starého mostu do Dunaje. Přítel dívky vyplaval, Schelinger nikoliv.

Cukrář Maršálek přiznal: Soutěžící z Peče celá země mě kopírovali!

Video se připravuje ...

Vášnivý sen

Sylvie má sen, přímo vášnivý. Ráda by totiž propojila své dvě vášně – pečení a hudbu. „Sním tak o malé cukrárně nebo bistru, kde bych mohla pořádat komorní koncerty, během kterých by lidé mohli debužírovat ať už slané, sladké, nebo jen popíjet víno,“ prozradila.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.