Nečekaná smrt Županiče (†80): Tři dny bojoval o život! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 27. února 2024

Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír

Nečekaná smrt Županiče (†80): Tři dny bojoval o život!

Ladislav Županič
Ladislav Županič  (Foto: Alexandr Malachovský, Martin Hykl, Ladislav Křivan, Petr Novotný, Petr Bělka, ara )

Jeho hlasem mluvil třeba Clint Eastwood (93) nebo desítky dalších světových hvězd. Herec a někdejší ředitel Hudebního divadla v Karlíně a držitel dvou Cen Thálie Ladislav Županič (†80) ale o víkendu nečekaně zemřel v nemocnici. O jeho život lékaři bojovali tři dny.

Ještě před dvěma týdny byl Ladislav Županič plný energie a chuti do života. Jenže pak se stalo něco, kdy on i jeho manželka skončili v nemocnici.  „Dozvěděla jsem se v televizi, že se nějak potloukl a odnesly to obratle, proto jsem mu hned volala. Byli jsme stále v kontaktu, byl to výborný kamarád, báječný člověk,“ řekla Aha! jeho kolegyně a kamarádka Hana Talpová (85). Ta hrála s Županičem desítky let v Hudebním divadle v Karlíně.

Županič zavzpomínal na exmanželku Drbohlavovou: Viděl ji 4 dny před smrtí...

Video se připravuje ...

Před týdnem jí věrný přítel ještě telefon zvedl, i když ležel ve vinohradské nemocnici na JIP. „Byl pod vlivem nějakých tišicích léků, bylo to znát na jeho hlase. Navíc jeho žena Hanka se taky nějak potloukla a byla taky v nemocnici,“ dodala smutně.  Županičův stav se ale uprostřed týdne zhoršil a lékaři na JIP rozjeli boj o jeho život.

„Poslední tři dny už Láďa telefon nezvedal. Ani dávnému kolegovi Miro Grisovi, který ho chtěl v sobotu navštívit. Tak už spolu zpívají nahoře s naší milovanou Laďkou Kozderkovou,“ povzdechla si Talpová, kterou všichni znají jako hlas Jessiky Fletcherové ze seriálu To je vražda, napsala. Podle informací deníku Aha! prodělal Županič v nemocnici infarkt. To, že právě jemu podlehl, nám potvrdil dirigent orchestru Karla Vlacha Dalibor Kapras.

Ladislav Županič na pohřbu Heleny ŠtáchovéPřečtěte si
Marián Potůček
11. 12. 2023 • 07:19

Láďa byl fajn dobrý člověk. Neřekl bych, že to v jeho 80 letech bylo nečekané. To je prostě život jeden umírá jiný se narodí tak to prostě je.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.