Rozloučení s Patejdlem (†68): Babiš bez pozvánky a tajný pohřeb! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 9. prosince 2023

Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Rozloučení s Patejdlem (†68): Babiš bez pozvánky a tajný pohřeb!

Pohřeb Vaša Patejdla byl plný zajímavých momentů
Pohřeb Vaša Patejdla byl plný zajímavých momentů (Archiv)

Nejhlídanější pohřeb roku! Na poslední rozloučení s Vašo Patejdlem (68), který podlehl rakovině slinivky břišní, se bez pozvánky nebo jména na seznamu nikdo nedostal. Přesvědčil se o tom i expremiér Andrej Babiš (68). Chtěl do baziliky Nanebevzetí Panny Marie na obřad, ale neměl potřebný papír.

Ochranka byla neoblomná. Není na seznamu smutečních hostů, dovnitř nemůže! Pak ale bývalý předseda české vlády vytáhl telefon a zřejmě oslovil tu správnou osobu, protože pak už byl konečně do kostela vpuštěn. „Když jsem byl na pohřbu Žbirky, tak žádné pozvánky nebyly, tak jsem tam šel, ano, tady jsem nevěděl, že je nějaká pozvánka, no!“ vysvětlil celou situaci deníku Aha! Babiš.

Janda na pohřbu Patejdla: S Elánem jsme měli zvláštní vztah, Vašo byl nejmilejší

Video se připravuje ...

Početní fanoušci skupiny Elán, kterou Vašo před lety spoluzakládal, se museli spokojit s prostranstvím před kostelem a děj v bazilice mohli sledovat na velkoplošné obrazovce. Stejně jako novináři, kteří měli také svůj vyhrazený prostor.

Bohoslužba začala po druhé hodině za zvuku zvonů. Rozloučení s muzikantem přímo v bazilice pak zahájila píseň Voda, čo ma drží nad vodou v podání houslisty Pavla Šporcla (50). Krom něho zahrál i kytarista Juraj Burian(60). Frontman Jožo Ráž (68) se loučil slovy: „Já budu stručný – s Vašem odešel kus Elánu. Ale v Elánu s námi vždy zůstane kus Vaša. A ještě jedna věc – Elán je věčný a ty jsi věčný s ním. Ahoj!“ Když pak vyšel ven, nedokázal kvůli pohnutí skoro promluvit. Všudypřítomná ochranka ho tedy rychle vedla do auta.

Felix Slováček na pohřbu Vašo Patejdla: Potkal jsem málo tak úžasných lidí...

Video se připravuje ...

Druhé loučení bylo tajné... Zpopelnili ho ve Strašnicích

Ze Strahova se po obřadu vydala rakev s ostatky na poslední cestu do strašnického krematoria. Manželka Miluše (51) se synem Benjaminem (15) a sestra Otilie ještě dojati po mši doprovázeli zesnulého v druhém voze. Než mohli odejít na kar, čekala je ta nejsmutnější povinnost... Za plechovými vraty krematoria se symbolicky rozloučili s nebožtíkem pohlazením rakve.Přečtěte si
Jana Nováková
31. 8. 2023 • 12:50

No tak šel Babiš na pohřeb Patejdla bez pozvánky.A co má jako bejt!Dostal se tam, když někomu zavolal a ten někdo to bleskem vyřešil.Kdo ,to se neví.A teď se o tom bude psát alespoň měsíc.A proč? Protože to byl Babiš a drby o něm pořád táhnou.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.