Nejtragičtější den Musilova života: DĚSIVÁ PROGNÓZA! VOZÍK PRO INVALIDY | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 26. září 2023

Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš

Nejtragičtější den Musilova života: DĚSIVÁ PROGNÓZA! VOZÍK PRO INVALIDY

Jako moderátor je oblíbený hlavně pro svůj empatický přístup k hostům.
Jako moderátor je oblíbený hlavně pro svůj empatický přístup k hostům. (Foto Aha! – Jakub Poláček, TV Barrandov, Instagram.com)

Letos to bude 5 let od momentu, kdy Honza Musil (55) spadl doma ze žebříku a na třech místech si zlomil páteřní obratle. „Vypadalo to, že skončím na vozíčku,“ zavzpomínal populární moderátor na jedno z nejtěžších životních období.

Musil, který 24. června oslaví 56. narozeniny, se těžce zranil 21. prosince 2018 při pádu ze žebříku. Přestože to nebylo z nikterak velké výšky, dopadl hodně špatně.

Plíce a žebra

„Měl jsem propíchnutou plíci, jedenáct zlomených žeber a na třech místech zlomené obratle. Prvních čtrnáct dní poté si nepamatuji skoro nic, jen střípky. Ležel jsem na JIP a dávali mi opiáty, aby se tělo nějak srovnalo,“ vzpomíná moderátor v pořadu Kápni božskou na Blesk.cz, kde odpovídal na otázky diváků. Přestože dnes by při běžném pohledu na Honzovi při chůzi nikdo nic nepoznal, zpočátku to vypadalo, že se možná už nepostaví.

Rey Koranteng: Mám rád aktivní dovolenou, opalovat se nepotřebuji

Video se připravuje ...

Odešel po svých

„Převezli mě z Vinohrad do Motola a tam to vypadalo, že budu trénovat na vozíčku. Tehdy se v mé hlavě něco zlomilo. Dělal jsem všechno možné, abych se hýbal. A díky mým fyzioterapeutům a lékařům to vyšlo,“ říká s vděkem moderátor pořadů Nebezpečné vztahy či Nová naděje na TV Barrandov. „Nikdo nechápal, že ze spinálky odcházím po svých – a ještě docela rychle!“ usmívá se Honza. Bylo to 12. března po konziliu, které ho chtělo poslat ještě do Rehabilitačního ústavu v Kladrubech. „Řekl jsem jim, že to nemá cenu, protože tam budu cvičit dvakrát denně, ale doma se budu snažit a namáhat mnohem víc,“ dodává Musil s úsměvem.

Rosnička na počasí

Rehabilitace ale prý trvá dodnes. „Jsem taková rosnička na počasí, nikdy bych nevěřil, že to takhle funguje. Když je špatný tlak, jdu shrbený jako dědeček. Ze začátku jsem nemohl vyjít ani do patra do ložnice, takže jsem bydlel dole. Stometrová procházka mi trvala hodinu a půl. Teď se třeba dlouho zvedám ze sedačky, musím se nejdřív rozhoupat. Když klečím na záhoně a pleju, chvíli mi trvá se zvednout, ale to už je legrace,“ tvrdí Musil.

Dcera Lucie Borhyové: Chce být slavnější než maminka!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Kazimir1
9. 6. 2023 • 07:05

Teplý hošánek ...

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.