Heidi Janků v šoku: Jsem stará! Proto mě odmítají hrát v rádiu... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 25. září 2023

Svátek slaví Zlata, zítra Andrea

Heidi Janků v šoku: Jsem stará! Proto mě odmítají hrát v rádiu...

Heidi Janků se rozvášnila ve vlnách a odhodila svršek plavek.
Heidi Janků se rozvášnila ve vlnách a odhodila svršek plavek.  (archiv Heidi Janků)

I takové usměvavé pohodářce jako je Heidi Janků (60) občas dojde trpělivost a umí se pěkně vytočit! Když nedávno nazpívala novou písničku a zkoušela ji nabídnout českým rádiím, pořádně narazila. Dokonce jí bylo jasně řečeno, proč ve většině rádií nezazní!

Písnička Dík za tvůj kus ráje tak nedostala šanci. „Oslovila jsem rádia, a dlouho se nic nedělo. Písničku nehrály...“ překvapivě zjistila Heidi. „Do některých z nich jsem tedy zavolala a nestačila se divit. Bylo mi na rovinu řečeno, že od starých zpěvaček nové písničky nehrají,“ zůstala jako opařená Janků. V repertoáru Heidi jsou především veselé a taneční rytmy a nová píseň i klip nejsou výjimkou.

„Nechtěla jsem moc příběhový klip. Text písničky Dík za tvůj kus ráje je trochu romantický, hudba už zas tolik ne. Režisér Jakub Wehrenberg vymyslel, že budeme točit focení módního příběhu. Fotilo a natáčelo se nejen v ateliéru, ale i v kuchyni. V klipu samozřejmě nevařím, šlo jen o prostředí,“ prozradila zpěvačka a dodala, že ani tentokrát fanoušci nepřijdou o její sexy oblečení. „Jenže ho jen tak neuvidí. Písničku můžu hrát jen na svých vystoupeních. Ale těch mám naštěstí hodně. Přestože novinku lidé slyší poprvé, evidentně se jim líbí,“ dodala spokojená Heidi Janků.

Heidi Janků: Konečně našla chlapa svých představ!

Video se připravuje ...

Rádia vydírají umělce

Politika v českých rádiích se od 90. let, kdy většina stanic chtěla hrát novinky z Česka i ze světa, radikálně změnila. „Na posluchače fungují osvědčené hity, a ty hrají rádia automaticky. V případě českých novinek je to složité,“ řekl Aha! hudební producent, který si nepřál být jmenován. „Je několik možností, jak českou novinku do rádií dostat. Umělec ale musí zamířit za stanicemi, které takový typ hudby hrají,“ popisuje dále. „Při jednání s rádii pak většinou slyší, že buď musí za hraní novinky zaplatit – v případě celoplošných stanic jde o cca 50 tisíc korun měsíčně, nebo chtějí, aby bez nároku na honorář a jen za režijní náklady vystupoval na akcích rádia,“ popsal producent běžnou praxi.

Problémy měl i Gott!

Problém s tím, aby rádia hrála jeho nové písničky, měl i Karel Gott (†80). „Programový ředitel jednoho rádia mu řekl, že lidé chtějí staré pecky, a proto mu novinky hrát nebudou. Pan Gott tehdy z jednání odcházel jako opařený,“ prozradil hudební producent, který nechtěl zveřejnit své jméno.

Heidi Janků na Blesk tlapkách: Můj pes je mamánek!

Video se připravuje ...Přečtěte si
ELLA Průšová
13. 6. 2023 • 19:28

Na té fotografii chudák vypadá, jak po obrně, celá pokroucená, copak to nevidí a dá to sem? Tím se chlubí?

Uživatel_5461206
10. 6. 2023 • 01:54

Není to tím,že se to nelíbí?Jako písně Lucie Vondráčkové-Já si tě vážím.To se nedá poslouchaT.

ELLA Průšová
8. 6. 2023 • 21:29

Heidi, v 60 ti, už není člověk mladej, nedělej už diblíka, jsi už trapná!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.