Tajemství moderátorky Barbory Kroužkové: Obavy o dceřin život | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 14. dubna 2024

Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Tajemství moderátorky Barbory Kroužkové: Obavy o dceřin život

Sympatická moderátorka v televizi pracuje přes 20 let.
Sympatická moderátorka v televizi pracuje přes 20 let. (Foto - ara)

Neskutečný strach o život svého miminka prožívala Barbora Kroužková (49), která se stala novou moderátorkou pořadu Události. Její mladší dcera Olívie (7), která se narodila s vrozenou vývojovou vadou, bojovala hned po narození o přežití.

Po mnoha letech spolupráce s Českou televizí přišla pro moderátorku Barboru Kroužkovou nečekaná nabídka, na kterou ihned kývla. Ze dne na den se tak stala novou posilou týmu v pořadu Události i večerní relace Události, komentáře. Pracovního zápřahu se nebojí, už ho zažila mnohokrát.

Matčina smrt

„V extrémním zápřahu jsem se ocitla před sedmi lety, kdy se mi život zlomil narozením druhé dcery. V zápřahu jsem se ocitla, když mi v covidu zemřela máma, která mi s mladší dcerou ve všem pomáhala. Pomáhala mi celý život, za to jí nikdy nepřestanu být vděčná,“ svěřila se Barbora Kroužková v rozhovoru na iDnes.cz.

Vrozená vada

Do práce na plný úvazek se tak vrátila i přesto, že má s mladší dcerou náročnější práci. Ta se narodila s vrozenou vývojovou vadou, atrézií jícnu. „Má několik forem, zjednodušeně se dítěti v průběhu vývoje plodu nevyvine plnohodnotně jícen. Řešili jsme, jestli vůbec bude žít. Pět měsíců jsem prožila v nemocnici, kde jsem se naučila trpělivě čekat – co řekne dítě, co řekne život, co řekne vesmír. Tohle vnitřní nastavení mi zůstalo natrvalo,“ vysvětlila.

Český lev 2023: V jubilejním 30. ročníku se utká 32 titulů

Video se připravuje ...

Štastný konec

Těhotenství probíhalo až na malé odchylky standardně. Problém nastal až ve chvíli, kdy dcera pomocí císařského řezu přišla na svět. „Že nastal problém, se u atrézie zjistí v okamžiku, kdy se miminku začnou tvořit sliny a začne polykat. Začne se dusit. Tou dobou jsem ležela na jipce. Asi po dvou hodinách probírání se z narkózy jsem viděla tři přicházející postavy, které obestoupily lůžko se slovy: „Paní Kroužková, potřebujeme vám něco sdělit,“ svěřila se moderátorka s tím, že před mnoha lety by takové miminko zemřelo. Dcerka prodělala operaci, naučila se jíst a polykat, a i když měla opožděný motorický vývoj, vše nakonec dohnala a nyní chodí do školy mezi běžné děti.

Přes 20 let v ČT

Barbora vystudovala politologii a mezinárodní vztahy na Karlově univerzitě. Absolvovala roční studijní pobyt v Paříži a v Sydney. Jejím hlavním působištěm byl nejprve Český rozhlas, kde Barbora pracovala jako moderátorka na stanici ČRo1 Radiožurnál. V minulosti pracovala také na rozhlasové stanici Frekvence 1, moderovala pořad Press klub. V televizi začínala jako redaktorka TV Prima, jejím hlavním působištěm je už přes 20 let ČT.

Seroš X: Docent

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.