Zvláštní záliba Davida Kollera (62): Sbírá... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 19. května 2024

Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek

Zvláštní záliba Davida Kollera (62): Sbírá...

Kapela Lucie v 7 pádech Honzy Dědka.
Kapela Lucie v 7 pádech Honzy Dědka. (FTV Prima)

Po osmi letech přišel zpěvák David Koller (62) s novou deskou. Vyšla v roce 2023, a tak ji nazval jednoduše LP XXIII. Hraje na ní i s nejstarším synem Adamem (36) a nyní jede šňůru koncertů, kvůli těm pražským si musel pronajmout loď.

Na lodi strávil pět večerů, skončil tento pátek. „Máme ji místo šatny. V Praze hrajeme v Jazz Docku, kde je tak strašně malá šatna, že se nemáme kde převléknout. Takže si musíme brát loď,“ usmívá se David. „Občas si na ní zajedeme k Vyšehradu. Ne, že by řídil ten, kdo je nejmíň opilý, máme na to profesionála. I když já kapitánský zkoušky mám, ale před koncertem jsem rozrušený a jsem rád, že mám klid,“ dodává.

David Koller na pohřbu Michala Ambrože (†68): Za slzy se nestyděl!

Video se připravuje ...

Loď v Praze má ještě jednu výhodu – po Vltavě ho zaveze až domů. „Bydlím na Kampě, takže když jedeme z koncertu, můžou mě vyložit doma, což už se taky stalo,“ usmívá se. Do Prahy se opět vrátil, nějakou dobu totiž žil s rodinou v Mikulově. „Byl jsem vždycky Pražák, ale je pravda, že nějakou dobu jsem sídlil na Moravě. Moje pubertální děti ale už z Mikulova odešly, tak zvažuju, že to tam prodám,“ říká.

Táta a syn

David je čtyřnásobným tátou, jeho nejstarší syn Adam s ním hraje v kapele. Není to žádná novinka, fungují tak už skoro dvacet let. „Nikdy by mě nenapadlo, že budu s vlastním dítětem v kapele, a jsem za to rád,“ říká David. „Mám to s ním jako s každým jiným muzikantem. Ale Adam mi pomáhá i s chodem kapely, což je fajn.“ Díky Adamovi je také dvojnásobným dědečkem.

David Koller s manžekou na hranicích Ukrajiny

Video se připravuje ...

Jsem fetišista

Když mají volno, rádi cestují, každý se svou rodinou. Mají ale i jiné, méně obvyklé zájmy. „Věnuju se videotvorbě, dělám pro kapelu videoklipy. Natáčení mě hodně baví,“ říká Adam. Jeho táta má ale mnohem zajímavějšího koníčka. „Největší hobby jsou pro mě studiový mašinky. Kompresory, ekvalizéry, převodníky, multiefekty a syntetizátory. Jsem takový fetišista. Snažím se, aby v kapele byly nejlepší a nám dostupný zařízení, aby nám to hrálo co nejlíp, to mě vzrušuje,“ říká. Taková záliba spolkne nejen finance, ale zabere i místo. Není se čemu divit, že potřebuje mít tři studia. Kromě hudby ho zaměstnává rodina. „Mám malý dítě, takže tam se člověk zabaví, aniž by kolikrát chtěl,“ dodává s úsměvem. Jeho nejmladší syn David má 3,5 roku.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.