Roman Postl (†39) seděl za mord 10 let: »Napravený« vrah zabil 4 lidi! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Roman Postl (†39) seděl za mord 10 let: »Napravený« vrah zabil 4 lidi!

Pětinásobný vrah Roman Postl.
Pětinásobný vrah Roman Postl. (Foto Aha! – Helena Lacinová, Jana Ulrichová, Policie ČR, ara)

Za vraždu mladíka (†17) schytal Roman Postl (†39) třináct let v base. Odseděl si ale necelých deset. Podle psychologa přehodnotil své priority. Rukou »napraveného« vraha pak ale zemřeli další čtyři lidé. Zastřelila ho až policie.

Nevýrazný, ale milý mladík. Tak působil Roman Postl na své okolí. A jistou dobu jím snad i byl. Narodil se v roce 1969 v Proboštově na Teplicku, po střední škole začal pracovat u celníků. V devadesátých letech mu sestra zemřela na rakovinu, i on sám začal mít zdravotní potíže a bolesti, které řešil načerno sehnaným morfiem.

První oběť oslavil

Užíval čím dál vyšší dávky a začal pít. Kvůli výtržnostem byl začátkem roku 1998 stíhán, ale to mu v první vraždě nezabránilo. Na diskotéku v Oseku vyrazil 29. března, opil se pod obraz a začal vyvolávat rvačku. Nakonec se pustil do křížku s Janem Š. (†17), který dělal na místě ochranku. Ten pro něj byl ale moc velkým soustem, tak ho střelil. Do ležícího soka pak vystřílel celý zásobník a hororovou scénu zakončil vítězoslavným gestem. Schytal za to 13 let v base.

Krvavé září

Na doporučení psychologa byl začátkem roku 2008 propuštěn pro dobré chování. To mu však vydrželo jen pár měsíců. Už v létě se při shánění pervitinu seznámil s Davidem Černým (dnes 40). Spolu s ním také Postl začátkem září rozjel své šílené třídenní vraždění. Na silnici u Teplic dvojice nafingovala poruchu auta a čekala na oběť. Tou se stal podnikatel Karel D. (†46). Chtěl jim pomoci a Postl ho zastřelil. „Nemá ani korunu,“ stěžoval si prý Černému po činu. Auto zavražděného shodili do zatopené vápenky u obce Lahošť a tělo ukryli.

Brigádník, barman, policista

Další den si vrazi vytipovali benzínku v Ústí nad Labem, kterou zrovna obsluhoval brigádník Jiří Š. (†20). Postl ho střelil do hlavy a s Černým odnesli věci za 85 tisíc. Ani to jim nestačilo. Třetí den, 3. září, v chomutovské herně zastřelil Postl barmana Daa V. D. (†20). Z místa prchl, to už mu ale byli policisté v patách. Na ulici 28. října ho dostihli Roman J. a Miroslav K. Postl vystřelil, policisté palbu opětovali. K zemi se skácel vrah i Roman J. (†28). „Pošlete sanitku, na 28. října je raněný policista!“ křičel do vysílačky jeho parťák marně. Roman J. zemřel i přes několikahodinovou resuscitaci.

Sedí jen kumpán

Roman Postl zemřel v nemocnici na následky střelných poranění pět dní po přestřelce. Před soudem tak stanul jen Černý. Ten na mrtvého házel všechnu vinu, ve svých výpovědích ale osvětlil několik podstatných věcí, včetně úkrytu auta a těla podnikatele Karla D. „Chtěl ho hodit do lesa. Chvíli jsme jeli, pak ho vytáhli každý za jednu nohu z auta a zasypali větvemi,“ řekl policii. Ta tělo našla hluboko v lese u obce Milešov. Černý byl v roce 2010 odsouzen k 19 letům vězení.

Měl těhotnou přítelkyni

Smrt jednoho z hrdinů, kteří vraha dopadli, měla ještě tragičtější pozadí. Přítelkyně Romana J. Alena (41) byla tehdy těhotná. Měsíc po jeho smrti porodila dcerku Natálku (14). „Ta bolest nikdy neodejde,“ svěřila se před lety Blesku. S dcerkou na něj chodí vzpomínat k pomníku, který u místa jeho smrti vznikl.

Díval se do hlavně

Postl málem zabil i pošesté. Po vraždě v herně zkusil čin zamaskovat požárem. Kouře si ale všiml Miroslav K. „Sešli jsme se se ženou podívat. Stál tam chlap a tvrdil, že bydlí v našem domě. Věděli jsme, že lže,“ popsal před lety. Postl si všiml telefonu v jeho ruce, Miroslavu K. zamířil na hlavu a vystřelil. Ten sebou naštěstí v poslední chvíli trhl a kulka ho minula. Prchající vrah už se za ním ani neohlédl. Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.