Režisér veleúspěšných krimiseriálů Bebjak (52): KRAKONOŠ A DEVADESÁTKY | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 9. června 2023

Svátek slaví Stanislava, zítra Gita

Režisér veleúspěšných krimiseriálů Bebjak (52): KRAKONOŠ A DEVADESÁTKY

Pohádka Krakonošovo tajemství: David Švehlík jako Krakonoš
Pohádka Krakonošovo tajemství: David Švehlík jako Krakonoš (Foto: Česká televize, M. Hykl)

Není to jeho první odskok do říše pohádek. Už v roce 2018 uvedla ČT na Štěpána jeho snímek O zakletém králi a odvážném Martinovi. Tentokrát se slovenský režisér rozhodl vypátrat Krakonošovo tajemství.

Komu patří Krkonoše

Nečekejte od něho ale večerníčkovské Krkonošské pohádky ani „poudačky“. V jeho filmu hrají důležitou úlohu tajemná vlašská kniha, záhadný cizinec a nový majitel zámku v podhůří Krkonoš. Ten může, pravda, vzdáleně připomínat Trautenberka Ilji Prachaře (+81), jelikož ho hraje jeho vnuk Jakub Prachař (39). „Jediný, co tak mám, jsou ty pejzy, tím jsem si s dědou podobnej, ale jinak tam nevidím žádnou podobnost. Takhle, my si v rodině myslíme, že nám Krkonoše patří, tak to jediné je pravda,“ vtipkuje Kuba.

Vánoční překvapení

Hlavní roli vládce Krkonoš svěřil režisér Bebjak Davidu Švehlíkovi (50). „Krakonoš byl pro mé dětství zcela zásadním hrdinou díky Františku Peterkovi a Krkonošským pohádkám. V té naší je ale postava pána hor jiná a rovnou mohu slíbit jisté překvapení,“ tvrdí herec. Jak by řekl sám Krakonoš, darmo se neříká – neočekávejte mnoho, nebo budete zklamaní, neočekávejte nic a buďte překvapení!

Tajemství staré bambitky 2

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.