Šéfkuchaři Kašpárek, Forejt a Punčochář mají úkol: Uvařte z prošlého! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 9. února 2023

Svátek slaví Apolena, zítra Mojmír

Šéfkuchaři Kašpárek, Forejt a Punčochář mají úkol: Uvařte z prošlého!

Porotci nejprve nebudou úplně nadšeni z nápadů amatérských kuchtíků.
Porotci nejprve nebudou úplně nadšeni z nápadů amatérských kuchtíků. (Foto TV Nova)

Na perfektně ochucené jídlo nejsou potřeba předražené či luxusní potraviny. Porotci show MasterChef v čele s Radkem Kašpárkem (41) mají pro soutěžící připravenu jednu z nejtěžších výzev – připravit pokrm z »unavených« až prošlých surovin!

Tato výzva je pro většinu soutěžících noční můrou a jinak tomu nebude ani dnes večer. Vyřazování se ponese v duchu udržitelnosti potravin. „Podle průzkumů se zhruba třetina jídla, které na světě vyrobíme, vyhodí,“ přednesl Přemek Forejt (35) děsivou bilanci plýtvání jídlem.

Zkyslé mléko, tvrdé rohlíky

Čtyři stateční se poperou o další postupová místa. „Máme tady přezrálé banány, měkká rajčata, vrásčité papriky, nakyslé, ale i zkyslé mléčné produkty, tvrdé pečivo nebo zlámaný chřest,“ dostanou soutěžící na výběr nepříliš oku lahodící suroviny, ze kterých musejí během 60 minut připravit za použití dalších potravin skvělý pokrm.

Soutěžící v MasterChefovi zavítali na britskou ambasádu.

Video se připravuje ...

Vystřelení z trenek

„Velmi často mi banány zčernaj a já z nich pak dělám bábovku. A to je fantazie. Nemusíš s tím nic dělat a je to vynikající, ale musí být opravdu černé,“ prozradil Jan Punčochář (43), jak například využít banány. Soutěžící se nelehkého úkolu zhostí se ctí, a jak s oblibou říká nejmladší ze šéfkuchařů, jeden z pokrmů je »vystřelí« z trenek. Dočkáme se tak i na pohled krásných jídel z prošlých potravin.

Sladké i bůček

Prim bude hrát pošírovaná hruška s lískooříškovým krémem, crumble z bílé a hořké čokolády na banánovém pyré. Luxusně bude také vypadat dezert zvaný Mille Feuille, na který byla použita přezrálá jablka, hruška a starý rohlík a nevábně vypadající zelenina se proměnila v typický francouzský ratatouille. Kdo dojede na prošlé potraviny a opustí brány kulinářské soutěže, sledujte dnes ve 20.20 na Nově.

Je to děsivé

Podle ukázek se ve vyřazovacím boji potkají horká želízka v ohni na finálová kola. Především sympatická Ivka (37) a talentem obdařený Vietnamec Robin (28). Dvojici doplní sklář Ondřej (33), jenž se dokáže vybičovat v kritických situacích k perfektním pokrmům. Posledním mohykánem bude Adam (31). „Je to děsivý, jsem z toho úplně šílenej, nic moc mě nenapadá,“ hrozí se před výzvou soutěžící, jenž si získal přezdívku »falešný Johny Depp«.

Robin Nguyen z MasterChefa promluvil o své oční vadě.

Video se připravuje ...Přečtěte si
Uživatel_5457057
12. 10. 2022 • 10:57

No tak to teda ne!!! Běžní lidé nevaří z prošlých, nebo unavených potravin. To jedí pouze bezdomovci ... když prohledají kontejnery.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.