Nový britský král Karel III.: To ON nechtěl Meghan u královny! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 25. června 2024

Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Nový britský král Karel III.: To ON nechtěl Meghan u královny!

Karel III. osobně zakázal Meghan odcestovat do Skotska
Karel III. osobně zakázal Meghan odcestovat do Skotska (archiv)

Má za sebou pekelné dny a další ho ještě čekají. Bývalý princ Charles (73), nyní už Karel III., byl včera oficiálně prohlášen novým králem Velké Británie.

Ačkoli titul získal nejstarší syn královny Alžběty II. (†96) ihned po jejím čtvrtečním úmrtí, tento krok musela včera potvrdit takzvaná Nástupnická rada, která se kvůli tomu sešla v londýnském Svatojakubském paláci. Prohlášení o nástupu nového vladaře pak bylo přečteno i v budově londýnské Královské burzy.

Blesk Podcast: Princi Charlesovi se stýská po Harrym, říká Robert Lacey

Video se připravuje ...

Hádka před cestou

Karel III. už má úspěšně za sebou i svůj první projev k národu. Brity v něm kromě jiného zaujala i pasáž, kde se vyznal z lásky k problematickému druhorozenému synovi Harrymu (37) a jeho manželce Meghan (41), kteří zradili královskou rodinu a žijí v USA.

Dětství a dospívání Alžběty II. před nástupem na trůn

Video se připravuje ...

S tím ostře kontrastují zprávy britského tisku, že to byl právě on, kdo po ostré půlhodinové hádce osobně zakázal Meghan odcestovat do Skotska za umírající královnou. Po jeho pátečním proslovu začala smuteční mše za královnu v katedrále svatého Pavla, kde s biblickým čtením vystoupila i premiérka Liz Trussová.

 Přečtěte si
Milla
26. 7. 2023 • 04:24

Houby.Jen Harryho lži jako obvykle.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.