Vydra o zážitku s Menzelem: Striptérka a dortová bitva | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 25. září 2022

Svátek slaví Zlata, zítra Andrea

Vydra o zážitku s Menzelem: Striptérka a dortová bitva

Václav Vydra
Václav Vydra ( Alexandr Malachovský, archiv V. Vydry, ČT, archiv)

Herec Václav Vydra (66) a režisér Jiří Menzel (†82) byli velmi dobrými přáteli. Když Jiří zemřel, Vávlava to hodně vzalo. Jakmile ale na zážitky s kamarádem zavzpomíná, musí se smát. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka například povyprávěl historku o tom, jak Menzelovi objednal k narozeninám striptérku.

Tehdy slavil režisér své 62. narozeniny a Vydra se rozhodl ho pořádně překvapit. Proto se s dalším kamarádem, Viktorem Preissem, dohodli, že Jiřímu objednají striptérku. „Jirku jsme posadili do první řady Vinohradského divadla. Dívka přišla na jeviště, začala své představení a Jirka se pomalu zasouval do toho křesla. A trvalo to dlouho,“ vzpomíná Vydra. „A my jsme s Viktorem Preissem seděli v poslední řadě a trošku jsme se styděli," dodal herec s tím, že Menzel byl asi na trochu jiný druh zábavy.

Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka: Čím přiváděl Menzela k šílenství?

Video se připravuje ...

Ze striptérky se tedy nakonec vyklubal spíš pořádný trapas. Další rok to ale Václav kamarádovi vynahradil. „Příští rok jsem to napravil a uspořádal jsem na jevišti Vinohradského divadla dortovou bitvu. To Jirka miloval. Padesát harlekýnů a osazenstvo hry, která se tenkrát hrála, jsme se seřadili na jevišti, měli jsme bílé pláště a plavecké brýle a začalo to,“ popisuje s úsměvem na tváři Vydra.

Yvetta Simonová: Menzela jsem viděla krátce před smrtí! Chtěl mě poznat

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.