Václav Vydra má s sebou neustále doprovod: Pozor, psi na scénu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 5. prosince 2023

Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš

Václav Vydra má s sebou neustále doprovod: Pozor, psi na scénu!

Bud a Buffy, psí parťáci. Od svého pána se nehnou na krok, už stáli i před kamerou.
Bud a Buffy, psí parťáci. Od svého pána se nehnou na krok, už stáli i před kamerou. (Foto Profimedia.cz, Divadlo Hybernia, archiv V. Vydry)

Samotného ho téměř nepotkáte. Kamkoliv herec Václav Vydra (67) přijde, následují ho dva psí parťáci. Na ulici, u koní, v divadle, v šatně a někdy i na jevišti. A dokonce za ním po městě běží, i když on jede na koloběžce.

„Pan Vydra už jde. I s pejsky,“ usmíval se vrátný z Divadla na Vinohradech, kde jsme se potkali. „Ten černý je Bad a toto je Buffy,“ nadšeně mi je představoval herec, který je tu v angažmá už 27 let. Když jsme přišli do divadelního klubu, pejsci okamžitě zaujali na sedačkách pohodlné pozice. Bylo vidět, že jsou tu jako doma. 

Doprovázejí vás všude?

„Skoro všude, už čtyři a půl roku. Je na nich úžasný, že jim je jedno, kde jsou, hlavně, když jsou se mnou. Je to poprvé v životě, co mám dva psy, tedy fenku a psa. Vždycky jsem měl boxera, jen jednoho. Ale tyto dva jsem si vzal z útulku. Byli tří a čtyřletý, už dospělí psi. O to je úžasnější, jak se mnou všude vydrží.“

Jak to děláte, když zrovna hrajete?

„Čekají na mě v šatně, nebo je nechám tady v klubu. Jsou hodní, než dohraju, tak si tu klidně dají šlofíka.“ 

Václav Vydra: Máma Medřická s ním psa vyměnila za motorku!

Video se připravuje ...

Už se vám stalo, že to nevydrželi a vtrhli na scénu?

„Jednou, v Berouně. Hráli jsme Blbce k večeři. Sice se to tam vůbec nehodilo, ale lidi byly nadšený. My jsme se s Pepou Cardou odbourali, to se nedalo! Ale Bad na jevišti vydržel a odehrál kus s námi. Když jsem pak na chvíli odcházel, naštěstí šel se mnou. Pak jsem ho zavřel do šatny a dohráli jsme to bez něj.“ (směje se) 

Točili s vámi i seriál, že?

„Ano, Pod hladinou. Musel jsem je mít při natáčení s sebou. No, a ta moje role, což byl postarší velitel potápěčského oddílu, měla mít původně doma kočku, se kterou jsem měl mluvit jako se svou zesnulou ženou. Tak jsem se zeptal režiséra: A nemohl by mít radši dva psy? Líbilo se mu to, takže se mnou celý natáčení absolvovali.“ 

Bydlíte na Slapech, nedaleko statku s koňmi. Jak s pejsky jezdíte, autem?

„Z domu ano, ale po Praze někdy jezdím na koloběžce. Tedy já jedu a oni běží za mnou. Ale musím na ně dávat pozor. Jsou to venkovský psi a Praha je pro ně kniha hustě popsaná. Někdy se »začuchají«, a kdybych odjel, nebudou vědět, kde jsem. Ve městě je musím hlídat.“

Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka: Čím přiváděl Menzela k šílenství?

Video se připravuje ...

Celý článek naleznete v tištěné podobě Nedělního Aha! (26.2.2023)Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.