Oldřich Vízner oplakává Jaroslava (†84): Přišel o posledního bratra | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 6. prosince 2023

Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín

Oldřich Vízner oplakává Jaroslava (†84): Přišel o posledního bratra

Smutek herce Oldřicha Víznera (74): Zemřel mu třetí bratr (†84)!
Smutek herce Oldřicha Víznera (74): Zemřel mu třetí bratr (†84)! (archiv Blesku)

Oldřich Vízner (74) pláče, přišel o posledního bratra. Taktéž herec Jaroslav Vízner zemřel ve věku 84 let. Jiného sourozence legendární filmový Saturnin už nemá. „Olda byl na svých bratrech velmi závislý,“ svěřila Aha! Víznerova exmanželka, herečka Jana Šulcová (75).

„Bohužel, na dva brášky měl opravdu velkou smůlu,“ povzdechla si Šulcová. Nejstarší ze sourozeneckého kvarteta Vlastimil Vízner zemřel v mladém věku 11 let, dva roky před narozením Oldřicha. „Bratra, který jel na kole, srazil německý náklaďák a na následky zranění zemřel. Otec si dlouho vyčítal, že bratra nemohl dovézt do nemocnice rychleji. Bratrova smrt ovlivnila život nás všech, ale předznamenala i otcovu osobní krizi,“ vyprávěl před časem pro pametnaroda.cz právě nyní zesnulý Jaroslav.

Smrt v plamenech

Vladimír Vízner (†43), kameraman a zvukař, uhořel na Elbě Oldřichovi před očima. Na italském ostrově byl Oldřich v roce 1983 na dovolené s manželkou Janou Šulcovou, bratrem Vladimírem a jeho manželkou Johankou. Vše vypadalo báječně romanticky. Postavili si u moře stany a na přenosném vařiči začali připravovat jídlo. Vladimír chtěl nainstalovat druhý vařič, aby si dali po jídle kávu. S plynovou bombičkou ale manipuloval tak nešťastně, že mu vzplála v ruce. Plameny se bleskurychle přenesly na stan a poté i na samotného Vladimíra. Šok a bolest jej úplně paralyzovaly. Až po několika vteřinách se z posledních sil rozběhl k moři a padl do vody. Celou příšernou scénu sledovali Oldřich i obě ženy.

Šulcová: Nemám ani korunu! A Šafářová se stará o syny Vondráčkové. Jaké mají vztahy?

Video se připravuje ...

Psychické trauma

„Nechci se už k tomu nikdy vracet. V nemocnici Vláďa samozřejmě zemřel. Oldu tahle tragédie naprosto zlomila. Trpěl psychickými potížemi. Dodnes se s tím nevyrovnal a přímo visel na Jaroslavovi,“ prozradila Šulcová, hvězda filmu S tebou mě baví svět, která Jaroslava pravidelně vídávala. I když už byla s Oldřichem rozvedena, přece jen spolu mají dvě dcery, vnoučata, a tak se celá velká rodina čas od času sešla u jednoho stolu. A to u Jany doma ve vile, která mimochodem hraje právě v komedii století S tebou mě baví svět.

Šokující smrt

„Já buďto uvařila, anebo dělala studené mísy. Naposledy jsem u nás takhle Jaroslava hostila asi před půl rokem. Byl úplně v pořádku, vypadal zdravě. Jeho smrt mě šokovala,“ přiznala Šulcová s tím, že ovšem Jaroslava nikdy nemusela. „Neměla jsem ho moc ráda, na tom ale nezáleží. Chovala jsem se k němu jako k Oldovu bráchovi,“ dodala herečka a potom zdůraznila: „Každopádně mi je teď Oldy moc líto. Po Vláďovi a Jardovi má naštěstí synovce a neteř, s nimi se stýká a já je samozřejmě u nás doma všechny vždycky ráda přivítám. Jsme pořád velká rodina, rozvod nerozvod,“ prohlásila Jana.

Kotek promluvil o smrti otce, Šulcovou postihl zdravotní kolaps!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.