Preiss slaví 75! DÁREK ZA 7 MILIONŮ, ALE... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. března 2024

Svátek slaví Kamil, zítra Stela

Preiss slaví 75! DÁREK ZA 7 MILIONŮ, ALE...

Manželé Jana a Viktor Preissovi
Manželé Jana a Viktor Preissovi (Foto ara)

Jeden z našich posledních hereckých bardů Viktor Preiss včera oslavil 75. narozeniny. A jeho kamarád a režisér Zdeněk Zelenka (67) se stydí. Mohl mu totiž věnovat pouze část dárku. Jeho mnohamiůlionová cena se totiž ukázala přéíliš vysoká...

Zelenka napsal Preissovi na tělo hlavní roli v krimikomedii Dobře utajený svědek, ale televize mu na to odmítají dát peníze, že jsou prý vyčerpané. Otázkou je, jakými skvosty... To je ale jedno. Preiss prostě dostal k půlkulatinám skvělý scénář, ve kterém mu nesekunduje nikdo jiný, než Jiřina Bohdalová (90). Nic z toho ovšem bohužel nebude.

Jana Preissová o revoluci 1989: Dostala jsem kvůli ní pokutu!

Video se připravuje ...

Dal jsem to k ledu

A je velká škoda, že nedochází k realizaci, protože oba herci nejsou skutečně „k zatracení“ a scénář je zřejmě výtečný, protože ho oba pochválili a moc se těšili na natáčení. „Nejsou peníze, chce to tak 5 až 7 milionů, a realizace s televizí je zatím v nedohlednu. A já to dávám tedy zatím k ledu. Bylo to prostě přes půl roku práce zadarmo a nadarmo,“ říká sklesle Zelenka, který s Preissem spolupracuje od roku 1990 a napsal mu na tělo 25 hlavních rolí. Možná i proto Viktorovi k narozeninám přes Aha! ze srdce popřál.

Medaile za zásluhy

„A tímto Viktorovi takhle na dálku uděluji soukromě vyznamenání Medaili Za zásluhy o stát v oblasti umění! Opravdoví Mistři si takovéto vysoké vyznamenání opravdu zaslouží.“ Zelenka tak jemně naznačuje, že na opravdové Mistry se při vyznamenávání poněkud zapomíná. ČT si naštěstí na Preisse vzpomněla a vysílala mu k významnému výročí řadu repríz. A hodně těch Zelenkových. „Ale ano, z toho mám radost. A doufám, že Viktor taky,“ netají režisér.

Viktor Preiss o Hodinářově učni: Co prozradil o své roli v nové pohádce?

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.